دوشنبه, 30 مهر 1397
رو عنوان : رئیس اداره زیباسازی شهرداری قدس:
عنوان : زیباسازی منظر شهری جز با مشاركت شهروندان محقق نمی‌شود/ بیش از 8000 مترمربع رنگ‌آمیزی و نقاشی دیوارها و فضاهای شهری
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ 
عنوان گروه خبري : شهرداری .
منبع خبر : اداره روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری قدس

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس اداره زیباسازی شهرداری قدس:

زیباسازی منظر شهری جز با مشارکت شهروندان محقق نمی‌شود/ بیش از 8000 مترمربع رنگ‌آمیزی و نقاشی دیوارها و فضاهای شهری
 

رئیس اداره زیباسازی شهرداری قدس با بیان اینکه شهروندان باید در زیباسازی سیما و منظر شهری با مدیریت شهری همکاری کنند، به ارائه گزارش عملکرد اداره زیباسازی شهرداری قدس در 3 ماه نخست سال جاری پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری قدس، رضا غزاله درباره نقش شهروندان در زیباسازی سیما و منظر شهری اظهار داشت: وظیفه ذاتی اداره زیباسازی شهرداری آراستن سیما و منظر شهری و حذف زوائد و نازیبایی‌ها از چهره شهر است، اما این هدف بدون مشارکت مؤثر شهروندان تحقق نخواهد یافت.

وی افزود: بدون شک همه شهروندان شهر خود را دوست دارند، بر همین اساس، باید برای ایجاد آرامش و نشاط شهری به یکدیگر و مدیریت شهری کمک ‌کنند. 

رئیس اداره زیباسازی شهرداری قدس با بیان اینکه به منظور زیبایی شهر مردم باید نظافت را از محیط کار و زندگی خود آغاز کنند، افزود: برای دیده شدن زیبایی بصری در شهر، شهروندان باید به موضوع نمای ساختمان خود اهمیت دهند. احداث ساختمان‌ها با نماهای شکیل و باهویت و همچنین اجتناب از نصب و قرار دادن زوائد از جمله تابلوها و... در این زمینه بسیار مؤثر است. 

غزاله تصریح کرد: دستگاه‌های متولی باید با آموزش و فرهنگسازی درست، مشارکت مردم را در زیبایی شهری جلب کنند و شهروندان نیز باید در امر حفظ محیط زیست و زیبایی شهری مطالبه‌گر شوند و نسبت به این امر توجه ویژه‌تری داشته باشند. 

وی در تشریح اقدامات انجام‌شده توسط واحد زیباسازی شهرداری قدس در 3 ماه نخست سال جاری، گفت: یکی از اقدامات مهم اداره زیباسازی که با هدف حفظ زیبایی منظر شهری انجام می‌شود، رنگ‌آمیزی، نقاشی و خطاطی دیوارهای سطح شهر است.

هدف ما در این حوزه، علاوه بر زیباسازی منظر شهری، فرهنگسازی و ترویج مفاهیم دینی و ملی از جمله ایثار و شهادت است. بر همین اساس، نقاشی چهره شهید رضا مرادی علمدار در بلوار شهدا و نقاشی چهره شهید محمود حبیبی در بلوار امام خمینی در 370 مترمربع اجرا شد. 

رئیس اداره زیباسازی شهرداری قدس ادامه داد: همچنین نقاشی طرح بهار در نبش خیابان امام سجاد(ع)، نقاشی صندوق کافوهای مخابرات و برق، نقاشی نبش خیابان صنعت دوم، نبش کوچه شهید مطهری در بلوار انقلاب، میدان 9دی، بوستان ولیعصر، خانه فرهنگ کاووسیه و... در 500 مترمربع طراحی و اجرا شد. 

غزاله با اشاره به طراحی و خطاطی شعار سال 97 در بلوار شهید کلهر و بلوار تولیدگران، بیان داشت: در فصل بهار امسال رنگ‌آمیزی گلدان‌ها، نرده‌های پل تولیدگران، پایه‌ها و گاردهای پل پیامبر اعظم(ص)، پله‌های پل عابر پیاده، همچنین نرده‌ها، دیوارها و تابلوهای سطح شهر به میزان 7250 متر انجام شده است. 

وی پاکسازی و حذف زوائد را از دیگر اقدامات واحد زیباسازی شهرداری برشمرد و خاطرنشان کرد: پاکسازی دیوارهای نازیبا و تبلیغات غیرمجار در مساحتی بالغ بر 2 هزار مترمربع، جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز، شست‌وشوی کلیه پل‌های عابرپیاده و دیوارهای بلوار تولیدگران، بلوار مصلی و زیرگذر امامزاده، 95 مورد صدور اخطاریه جمع‌آوری تابلوها و دیوارنویسی‌های غیرمجاز و 20 مورد جمع‌اوری داربست‌های غیرمجاز در این راستا انجام شده است که از شهروندان تقاضا داریم در این زمینه با مدیریت شهری همکاری کنند تا از صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری به عمل آید. 

غزاله تصریح کرد: از دیگر وظایف اداره زیباسازی شهرداری قدس کارشناسی و نصب پلاک‌های واحدهای مسکونی و تجاری است که آمار این بخش در ۳ ماه اول امسال 49 مورد بوده است. همچنین کارشناسی و صدور مجوز نصب تابلوهای پزشکان در ۳ مورد انجام پذیرفته است. 

وی ادامه داد: آذین‌بندی پارچه‌ای و نوری در روزهای جمهوری اسلامی و نیمه شعبان در ابعاد 1200 متر و تعویض پرچم‌های ایران و رنگی سطح شهر به صورت دوره‌ای در مناسبت‌های ملی و مذهبی از دیگر اقدامات اداره زیباسازی در این مدت بوده است. 

رئیس اداره زیباسازی شهرداری قدس با اشاره به نصب 11 عدد پایه پرچم در تقاطع غرهمسطح پیامبر اعظم(ع)، گفت: بازسازی چراغ‌های پل کاووسیه و نورپردازی ساختمان شهرداری، زیرگذر پیشگامان و پل‌های عابرپیاده نیز در فصل بهار سال جاری انجام شد که در زیباسازی منظر شهری بسیار مؤثر بود. 

غزاله در پایان گفت: اجرا و نصب 2 مورد کامبوزیت، آهن‌کشی و طلق پل‌های عابر پیاده و نصب 2 المان با طرح رمضان در سطح شهر نیز در این مدت به مرحله اجرا در آمده است.


تعداد بازدید : 151

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0