چهارشنبه, 30 آبان 1397
رو عنوان : مسوول واحد آموزش شهرداری قدس:
عنوان : توانمندسازی پرسنل در جهت ارائه بهتر خدمات از اهداف شهرداری است/ برنامه‌ریزی برای برگزاری ۲۸۶ ساعت دوره آموزشی در ۶ ماهه نخست امسال
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ 
عنوان گروه خبري : شهرداری .
منبع خبر : اداره روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری قدس

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مسوول واحد آموزش شهرداری قدس:

توانمندسازی پرسنل در جهت ارائه بهتر خدمات از اهداف شهرداری است/ برنامه‌ریزی برای برگزاری ۲۸۶ ساعت دوره آموزشی در ۶ ماهه نخست امسال 
 

مسوول واحد آموزش شهرداری قدس با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری ۴۱۶ ساعت دوره‌های آموزشی مختلف در ۶  ماهه نخست امسال و اجرای ۱۳۰ ساعت دوره آموزشی در ۴ ماهه ابتدایی سال، توانمندسازی پرسنل شهرداری در جهت ارائه بهتر خدمات به شهروندان را از اهداف شهرداری قدس برشمرد. 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، پرویز مهرپور با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در 6 ماه نخست سال جاری به منظور ارتقای سطح مهارت‌ها و توانمندی‌های شغلی پرسنل، اظهار داشت: یکی از مؤثرترین و مهم‌ترین منابع هر سازمانی نیروی انسانی آن می‌باشد که اگر تربیت شده و توانا گردد، به پویایی سازمان کمک شایانی می‌کند. به همین دلیل آموزش و توانمندسازی منابع انسانی در سازمان‌های مختلف با هدف کارآمدی و اثربخشی بیشتر ضرورت می‌یابد تا افراد بتوانند با فراگیری مهارت‌های شغلی لازم، متناسب با تغییرات سازمانی، به طور مؤثر فعالیت‌ها و وظایف محوله را ادامه داده و بر کارآیی خود بیفزایند. بنابراین لازم است کارکنان در هر سطحی آموزشهای به‌روز و مرتبط با شغل خویش را دریافت کنند که این مهم جز با برگزاری دوره‌های آموزشی محقق نمی‌شود. 

وی در ادامه افزود: آموزش و فراگیری اینگونه مهارت‌ها در دوره‌های آموزشی نه‌تنها باعث ارتقای سطح توانمندی شغلی و بهبود عملکرد کارکنان شهرداری می‌شود بلکه با تسهیل و تسریع در خدمت‌رسانی زمینه جلب رضایت شهروندان را فراهم می‌نماید.

مهرپور با اشاره به اهداف کلان برگزاری دوره‌های آموزشی گفت: با توجه به در نظر گرفتن نیازهای آموزشی پرسنل شهرداری در حوزه‌های عمومی، شغلی و مدیریتی، شهرداری اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی در جهت ارتقای سطح کیفی سرمایه انسانی از طریق افزایش سطح دانش، توانایی و مهارت مدیران و کارکنان به منظور ایفای موثر نقش‌ها و وظایف نموده است که این دوره‌ها مبتنی بر تغییر و تحولات و پیشرفت‌های علمی و فناوری روز دنیا، تدوین و جهت استفاده در اختیار کارمندان شهرداری قدس قرار گرفته است. 

وی با اشاره به دوره‌های برگزار شده، اظهار داشت: در ۴ ماهه نخست امسال دوره مهارت‌های هفت‌گانه  ICDL یا مهارت‌های استفاده از رایانه که امروزه به یکی از دانش‌های پایه تبدیل شده است در ۱۳۰ ساعت آموزشی برای ۶۲ نفر از پرسنل شهرداری اجرا و پس از اتمام، گواهی حضور در این دوره به شرکت‌کنندگان اعطا شد. 

مسوول واحد آموزش شهرداری قدس در ادامه با اشاره به برنامه‌های پیش رو بیان داشت:  با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، برگزاری دوره‌های آموزشی مختلفی همچون حسابداری مالی و استانداردهای حسابداری در ۳۲ ساعت آموزشی، قواعد عمومی قراردادها در دستگاه‌های اداری در ۲۴ ساعت آموزشی، قانون و نحوه تملک املاک در۱۶ ساعت آموزشی و کارگاه آموزشی یکروزه شهرسازی پیشرفته-ماده صد شهرداری‌ها در دستور کار قرار دارد. 

مهرپور اضافه کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی و عمومی مختلفی همچون دوره‌های آموزشی آتش‌نشانی در ۵۶ ساعت آموزشی، دوره غواصی در ۱۶ ساعت آموزشی، تشریفات و فنون پذیرایی در ۸ ساعت آموزشی، اصول شهروندی در ۱۶ ساعت آموزشی، شیوه‌های نوین مدیریت پسماند در ۱۶ ساعت آموزشی و چندین دوره دیگر طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش‌بینی شده است. 

مسوول واحد آموزش شهرداری قدس از برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی‌هایی هم جهت بالا بردن سطح علمی کارکنان در مسائل ایمنی و بهداشت محیط کار انجام شده است. 

وی در پایان اشاره کرد: این برنامه‌ریزی‌ها برای ۶ ماهه نخست امسال و طبق دوره‌های آموزشی مصوب استانداری تهران جهت ۴۶۵ نفر از پرسنل شهرداری به مدت ۲۸۶ ساعت انجام گرفته که به تدریج شاهد برگزاری آنها خواهیم بود.


تعداد بازدید : 60

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0