چهارشنبه, 30 آبان 1397
رو عنوان : شهردار قدس خبر داد
عنوان : تجهیز سازمان آتش‌نشانی به نردبان بلندمرتبه و بالابر مجهز به سیستم اطفای حریق
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ 
عنوان گروه خبري : شهرداری .
منبع خبر : اداره روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری قدس

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شهردار قدس خبر داد 

تجهیز سازمان آتش‌نشانی به نردبان بلندمرتبه و بالابر مجهز به سیستم اطفای حریق

شهردار قدس با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی شهرداری قدس باید به تجهیزات به‌روز و پیشرفته مجهز شود، از تجهیز این سازمان به نردبان بلندمرتبه، بالابر مجهز به سیستم اطفای حریق و خودروهای پیشرو خبر داد. 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مسعود مختاری با بیان اینکه تجهیز سازمان آتش‌نشانی شهرداری قدس به امکانات و لوازم به‌روز و پیشرفته ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است، بیان داشت: برای این منظور در سال جاری بودجه ویژه و بسیار خوبی برای خرید تجهیزات و ماشین‌آلات مورد‌نیاز اختصاص یافت. خرید اسنوکر یکی از اقدامات بسیار مهمی بود که برای اولین بار بعد از تشکیل سازمان آتش‌نشانی در شهرقدس انجام شده است. 

وی اظهار داشت: اسنوکر نردبان بلندمرتبه‌ای است که ۳۲ متر ارتفاع دارد و با هزینه‌ای حدود ۶/۵ میلیارد تومان خریداری شده است. حدود ۴۰ درصد این مبلغ را شهرداری متقبل شده است و باقی آن هم توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پرداخت خواهد شد. 

مختاری در ادامه به تجهیز سازمان آتش‌نشانی شهرداری قدس به نخستین بالابر اطفای حریق اشاره کرد و اظهار داشت: این بالابر که قابلیت افزایش ارتفاع تا ۲۷ متر را دارد، مجهز به  سیستم اطفای حریق  است که در حوادث آتش‌سوزی بسیار مثمرثمر خواهد بود. از نکات مهم این موضوع این است که بالابر مذکور تولید داخل است و در واقع با خرید این محصول، شعار سال تحت عنوان «حمایت از کالای ایرانی» به منصه ظهور رسیده است. این بالابر تا چند ماه آینده تحویل سازمان آتش‌نشانی‌ خواهد شد. 

شهردار قدس افزود: علاوه بر این، ۲ دستگاه نیسان پادرا نیز خریداری شده است که پس از نصب تجهیزات لازم، به ناوگان آتش‌نشانی اضافه خواهند شد. این خودرو‌ها که در واقع به عنوان خودروهای پیشرو سازمان آتش‌نشانی انجام وظیفه خواهند کرد، در هفته دولت در ایستگاه جدید آتش‌نشانی به بهره‌برداری خواهند رسید.


تعداد بازدید : 176

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0