يکشنبه, 4 فروردين 1398
رو عنوان : رییس شورای اسلامی شهرقدس:
عنوان : پسماند و پسآب شركت نفت پارس سلامت زیست محیطی قدس را تهدید می كند
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ 
منبع خبر : مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر و شهرداری قدس

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

پسماند و پسآب شرکت نفت پارس سلامت زیست محیطی قدس را تهدید می کند

رییس شورای اسلامی شهرقدس گفت: پسماند و پسآب شرکت نفت پارس سلامت زیست محیطی قدس را تهدید می کند.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، نقی علی وند در صد و دهمین جلسه رسمی شورا اسلامی شهرقدس که با حضور اعضای شورای تامین و نماینده مردم شهرستان قدس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: وجود شرکت های صنعتی که از گازها و مواد شیمیایی خطرناک استفاده می کنند در شهرقدس موجب آلایندگی هوا و محیط زیست می شود.

وی افزود: شرکت نفت پارس که در حال حاضر پالایش مواد نفتی انجام می دهد و گاه پسآب و پسماند آن وارد شهر می شود یک معضل جدی برای سلامت محیط زیست در قدس به شمار می رود که البته حقوق شهروندان را بر اساس قوانین آلایندگی نیز رعایت نمی کند از این رو از مسوولان شهرستان تقاضا می شود که این مورد را به صورت جدی پیگیری نمایند.

علی وند در خصوص کمبود منابع آبی در قدس گفت: تنها منابع تامین آب در شهرقدس منابع زیرزمینی هستند که با توجه به کاهش بارندگی در سال گذشته مشکلات بسیاری در این حوزه وجود دارد و ما باید فکری به حال جایگزینی آب در این سفره های زیرزمینی باشیم.

وی ادامه داد: البته تصفیه خانه فاضلاب شهرقدس چند سال است که فعالیت خود را آغاز کرده ولی علیرغم درخواست و اعلام آمادگی شهرداری برای استفاده از پسآب آن هنوز این مهم اجرایی نشده است، استفاده از پسآب این تصفیه خانه در امور آبیاری فضای سبز و حتی کشاورزی می تواند مشکلات ما در حوزه آب را کاهش دهد.

رییس شورای اسلامی شهرقدس عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که شهروندان قدس با آن دست به گریبان هستند عدم وصل شدن انشعابات فاضلاب است، علیرغم اینکه آبفا حفاری های مداومی انجام می دهد ولی هنوز انشعابات فاضلاب بسیاری از شهروندان وصل نشده است.

وی ذکر کرد: در مناطق سنگلاخی شهر فاضلاب در جوی های آب رها شده و مشکلات زیست محیطی بسیاری ایجاد کرده از این رو از مسوولان شهرستان تقاضا می شود که به این مقوله ورود نمایند.


تعداد بازدید : 166

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0