يکشنبه, 5 خرداد 1398
رو عنوان : گزارش ویژه ستاد استقبال از بهار 98شهرداری قدس/
عنوان : شهردار قدس: پیاده سازی جلوه های بصری و مناظر زیبای بهاری در سرتاسر شهر قدس به یمن قدوم مسافران نوروزی/ افتتاح دو بوستان مسافر و حنانه، به بار نشستن شكوفه های پروژه های عمرانی در اسفندماه 97
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ 
عنوان گروه خبري : شهرداری .

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

گزارش ویژه ستاد استقبال از بهار 98شهرداری قدس/
شهر قدس به استقبال بهار می رود:

شهردار قدس: پیاده سازی جلوه های بصری و مناظر زیبای بهاری در سرتاسر شهر قدس به یمن قدوم مسافران نوروزی/ افتتاح دو بوستان مسافر و حنانه، به بار نشستن شکوفه های پروژه های عمرانی در اسفندماه 97

مسعود مختاری شهردار قدس، با تشریح اقدامات ستاد استقبال از بهار شهرداری قدس، از پیاده سازی جلوه های بصری و مناظر زیبای بهاری در سرتاسر شهر قدس به یمن قدوم مسافران نوروزی خبر داد و به بیان جزییات اقدامات این ستاد در آستانه نوروز پرداخت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مسعود مختاری به گام های اجرایی ستاد استقبال از بهار تا ایام نوروز اشاره نمود و گفت: فعالیت های جامعی در راستای مصوبات ستاد استقبال از بهار در حال انجام است و گام های عینی و ملموسی را در این راستا برداشته شده است.نصب المان های نوروزی، رنگ آمیزی و شستشوی معابر، ترمیم و بازسازی المان های نوروزی و نصب ۱۵ المان نوروزی و گلکاری در سطح شهر از جمله اقداماتی است که انجام پذیرفته است.

افتتاح دو بوستان مسافر و حنانه، به بار نشستن شکوفه های پروژه های عمرانی در اسفندماه 97
مسعود مختاری اظهار داشت: از ابتدای سال جاری پروژه های ویژه ای در زمینه فضای سبز شهری اجرایی و به بهره برداری رسیده است و به مناسبت فرارسیدن پانزدهم اسفند ماه، روز درختکاری، بوستان چند منظوره حنانه به مساحت50 هزار متر مربع و بوستان  مسافر با مساحت 25 هزار متر مربع افتتاح شد که با این بهره برداری در مجموع 75 هزار متر مربع فضای سبز تجهیز شده، به سرانه فضای سبز شهر قدس افزوده شد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری در راستای ارتقای سرانه های فضای سبز، تصریح کرد: علاوه بر این اقدامات به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، در جنب دانشگاه آزاد اسلامی در یک مجموعه ۱۰ هکتاری غرس و کاشت درخت صورت می گیرد تا در مجموع 40 هکتار به سرانه فضای سبز شهر افزوده شود.

شهردار قدس ادامه داد: در حدود ۲۴۰ هزار اصله درخت مثمر و غیرمثمر در معابر سطح شهر، بوستان ها، پارک ها و مناطق حاشیه ای کاشته شده است، سرانه فضای سبز شهر قدس از ابتدای سال جاری حدود 9 متر با استانداردهای کشوری در این حوزه فاصله داشت که با اقدامات صورت گرفته و افزوده شدن 2 متر مربع به این سرانه در سال 97، خوشبختانه گامهای مثبتی در این زمینه برداشته ایم و امیدواریم با احداث و توسعه پروژه های متعدد فضای سبز در سطح شهر این فاصله را کمتر کنیم تا به استاندارد ملی فضای سبز که ۱۵ متر مربع برای هر نفر است، دست یابیم.

وی با بیان اینکه افتتاح این بوستان‌ها دستاوردی ارزشمند برای جلب رضایتمندی و رفاه شهروندان است، بیان داشت: ستاد استقبال از بهار از بهمن ماه تشکیل شده و فعالیتهایی نظیر لکه گیری معابر، رنگ آمیزی جداول، زیباسازی سطح شهر، تجهیز پارک ها، بهبود مبلمان شهری، خط کشی ترافیکی معابر و... از جمله اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته تا شهر برای استقبال از بهار و میزبانی از مسافران آماده شود.

نصب 15 المان نوروزی در سطح شهر، معابر و مساجد قدس
شهردار قدس گفت: ازجمله اقدامات در حال انجام در شهر قدس می توان به تعویض پرچم های تمامی سطح شهر و جایگزینی با پرچم هایی با مضمون نوروز و نمادهای ملی و مذهبی است، ضمن اینکه آذین بندی ریسه ای، نصب پرچم های رنگی و نوری نیز در حال اجرا می باشد.

وی افزود:  رنگ آمیزی جداول سطح شهر از جمله رنگ آمیزی خیابان آزادی، بلوار امام خمینی (ره)، میدان آزادی، پل زیرگذر سرخه حصار و نقاشی خیابان شهید فصیحی نیز از جمله اقدامات زیباسازی در این بخش است.

وی در ادامه بیان داشت: ترمیم و بازسازی المان های نوروزی نیز با رویکرد به روز رسانی این المان ها انجام شده است و ۱۵ المان نوروزی فلزی نیز با نام های پرچم، کوچه باغی، ۹۸، المان نوری نیز طراحی و ساخته شده اند و در نقاط مختلف شهر نصب خواهند شد.

مختاری خاطر نشان کرد: در ضمن اقدامات مذکور، حذف زوائد شهری نیز انجام می پذیرد و همزمان با سایر بخش های شهرداری و به صورت هماهنگ همه واحد ها در اقدامات مشارکت دارند و امیدواریم شهری زیبا و پاکیزه را در زمان تعطیلات نوروزی به مسافران و میهمانان نشان دهیم تا علاوه بر ایجاد سیمایی خوب از شهر قدس بر برندینگ و تقویت هویت شهری نیز اثرگذار باشیم.

گلهای بهاری در سرتاسر شهر قدس نوید بهار می دهند
مختاری با بیان اینکه ساماندهی و زیبا سازی فضاهای شهری موجب ایجاد نشاط و سر زندگی در شهروندان می شود، تصریح کرد: به همین منظور در آستانه سال نو و در راستای ایجاد فضای بصری مناسب و زیباسازی فضاهای عمومی اقدامات متعددی در برنامه ریزی های این سازمان در قالب طرح استقبال از بهار لحاظ شده است که کاشت گلهای فصلی در میادین و بلوارهای شهر، توزیع رایگان نهال بین شهروندان به مناسب هفته منابع طبیعی و روز درختکاری انجام شد.

وی افزود: از آغاز اسفند ماه کاشت گلهای فصلی مانند بنفشه، مینا، شب بو، پامچال، لاله، همیشه بهار در میادین، معابر و بلوارهای اصلی و فرعی شهر نظیر بلوار جمهوری، میدان آزادی، میدان مصلی، عوارضی، سی متری شورا، تولید گران، انقلاب در دستور کار است تا از لحاظ بصری در احیای فضای شهری و استقبال از بهار فضای سبز  مطلوبی را پدید آورند. 

شهردار قدس با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های این سازمان در راستای استقبال از بهار آماده سازی پارکها و بوستانهای سطح شهر با اقداماتی نظیر ترمیم چمنهای سطح پارک ها و بلوارهای شهر می باشد، ادامه داد: با توجه به اینکه هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در پیش است، توزیع رایگان 30 هزار اصله نهال در 10 نقطه از شهر در میان شهروندان به منظور ترویج فرهنگ درختکاری و ترغیب شهروندان به کاشت نهال در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه بیان داشت: رسالت دیگر این سازمان به زیباسازی بصری شهر معطوف شده است که در همین راستا به مناسبت فرارسیدن سال نو و ایجاد چهره زیبا برای شهر و تزئینات شهری کلیه جداول سطح شهر رنگ آمیزی می شوند. 

المان های بهاری با طراحی ایرانی اسلامی، اصالت و سنت ها را به هویت شهر پیوند می زنند

شهردار قدس بیان داشت: اجرای المانها و نقاشی هایی با مضمون بهار، طبیعت و عید نوروز در سطح شهر، نوسازی و بهسازی المان های سطح شهر، حذف زوائد و نازیباییهای موجود در سطح معابر، پاک سازی دیوارنویسی ها و تبلیغات غیر مجاز در معابر و خیابان ها با هدف رفع اغتشاش بصری در مکان های عمومی، رنگ آمیزی صندوق کافوهای مخابرات و برق، پوشاننده دیوارهای نازیبا،  نیز از جمله اقداماتی است که جهت ایجاد محیطی زیبا انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: این اقدامات در قالب طرح استقبال از بهار به منظور زیباسازی، تلطیف روحیه شهروندان و هماهنگی و همراهی و ترغیب ایشان در شروع سال نو برای استقبال از فصل بهار اجرایی شده اند.

مسعود مختاری گفت: ترمیم و بازسازی المان های نوروزی نیز با رویکرد به روز رسانی این المان ها انجام شده است و 15 المان نوروزی فلزی نیز با نام های پرچم، کوچه باغی، 98، المان نوری نیز طراحی و ساخته شده اند و در نقاط مختلف شهر نصب خواهند شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: تمامی مساجد و حسینیه ها نیز رنگ آمیزی می شوند و تیر برق های سطح شهر نیز با تصاویری زیبا و بهاری مزین شده اند و از وقتی که این اقدامات انجام پذیرفته است شهروندان مشارکت خوبی داشته و تراکت و تبلیغ نچسبانده اند که از آن ها تقاضا داریم به این روند ادامه دهند.

بنا بر این گزارش؛ با توجه به ضرورت ساماندهی و رفع اغتشاش های بصری در سیمای شهر، پس از اتمام فاز اول پروژه حذف زوائد بصری در نمای ساختمانها و تابلوهای عمود بر معابر میدان آزادی و بلوار امام خمینی(ره) و پاکسازی تبلیغات محیطی غیرمجاز شهر، اداراه سیما و منظر شهرداری قدس در حال حاضر با توجه به فرا رسیدن سال نو و به منظور زیباسازی و ارتقای کیفیت سیما و منظر شهر، تلطیف روحیه شهروندان، اجرای نقاشی ها و رنگ آمیزی های متنوع را در قالب طرح استقبال از بهار در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار قدس بیان داشت: در همین راستا عملیات رنگ‌آمیزی و اجرای طیف رنگ بر روی دیوار ساختمانهای مشرف به خیابانها و معابر اصلی شهر با استفاده از رنگهای متنوع و شاد در حال انجام است و همچنین دیوارنگاری در مناطق مختلف شهر قدس از جمله بلوار امام خمینی، میدان آزادی، تقاطع چهارراه ولیعصر، خیابان شهید فصیحی، خیابان نبوی شمالی، ابتدای ورودی خیابان شهید بهشتی، کوچه توحید، بلوار دانش آموز نیز اجرایی می شود و در حد فاصل میدان مصلی تا تقاطع ولیعصر، بلوار امام خمینی تا میدان آزادی تمامی دیوارهای ورودی کوچه ها رنگ آمیزی شده است .

مختاری به فعالیت های فرهنگی انجام شده نیز اشاره نمود و گفت: همچنین، جشنواره نوروزی استقبال از بهار و جشنواره نوروزی تخم مرغ های رنگی نیز در قالب طرح استقبال از بهار و با هدف ایجاد شور و نشاط بهاری از طریق مشارکت هنرمندان و به ‌منظور زینت بخشیدن به فضاهای شهری، ایجاد فرصت بروز و اجرای ایده‌های خلاق با شیوه‌های بیانی متنوع و متناسب با محیط شهری و ایجاد وحدت دیداری از طرح، رنگ و نشاط بهار در شهر طرح‌ریزی شده بود که دستاوردهای هنرمندان پس از اتمام رنگ آمیزی در مناطق مختلف شهر جانمایی می شود.

ساماندهی معابر و دستفروشان اولویت فعالیت های استقبال از بهار شهر قدس

مختاری، با بیان اینکه مصوبات ویژه ای در راستای ساماندهی معابر شهری در بازار های شب عید در سطح شهر در حال اجرا است به تشریح برخی از آن ها پرداخت.

وی افزود: با توجه به حجم فعالیت های شهروندان در سطح شهر در روزهای آخر سال و منتهی به سال جدید همه تلاش های معاونت خدمات شهر برای رفع انسداد معابر و ساماندهی دستفروشان در حال انجام است.

شهردار قدس خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شهر از بعد روان سازی جریان ترافیک، سیما و منظر و پیشگیری از ازدحام جمعیت در نقاطی از شهر که کشش ترافیک بیش از حد را ندارد با اولویت دادن به خیابان هایی که کسبه آن ها مبادرت به اشغال پیاده رو ها می نمایند، ساماندهی به صورت ویژه و قاطع در حال اجرا می باشد.

وی  تصریح کرد: به همین منظور در سطح شهر 4 نقطه برای تجمع و فعالیت دستفروشان تعیین شده است که می توانند هر روزه در این محل ها به فعالیت بپردازند و این امر موجب می شود تا دستفروشان به صورت متمرکز در این نقاط تجمیع و از سایر مناطق شهری جمع آوری گردند.

مختاری ادامه داد: همچنین این اقدام به دلیل آنکه بهانه های معمول برای دستفروشان منتفی گردد به صورت رایگان در اختیار آنان  خواهد بود و در تمامی سطح شهر نیز برای اطلاع شهروندان جهت استفاده از این ظرفیت، اطلاع رسانی جامع صورت پذیرفته است.

شهردار قدس، با بیان اینکه با بر هم زنندگان نظم بصری شهر در آستانه نوروز بسیار قاطعانه و بدون هیچ ملاحظه ای برخورد انجام خواهد پذیرفت، اظهار داشت: ما مسئول ارائه چهره ای خوب از شهرمان به میهمانان و رهگذران نوروزی هستیم و از کسبه ای که به اشغال پیاده رو ها بپردازند و یا دستفروشانی که با قرار گرفتن در نقاط شلوغ شهر موجب ایجاد گره های ترافیکی گردند با همکاری نیروی انتظامی برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: در نقاط مشخص شده استقرار دستفروشان، عوامل شهرداری به صورت چرخشی در 3 نقطه سد معبر را رسیدگی و ساماندهی نمایند و با کسبه ای که به اخطار های شهرداری مبنی بر جمع آوری وسایل خود از پیاده رو ها اقدام ننمایند از طریق کمیسیون بند 20 توقف فعالیت های آنان صادر خواهد شد.

مختاری گفت: مقرر گردید که سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری قدس، نسبت به ثبت مشخصات شناسایی دستفروشان درون شهر اقدام نماید، زیرا بخش عمده ای از دستفروشان از خارج شهر هستند تا با آنها برخورد قانونی صورت گیرد. 

مسعود مختاری، شهردار قدس تاکید کرد: به دلیل ایجاد منظر نامناسب شهری، تمام نیوجرسی های سطح شهر که به منظور جلوگیری از فعالیت کسبه در پیاده رو ها قرار داده شده اند جمع آوری گردند و به صورت حقوقی مطالبات شهرداری پیگیری گردد و اگر حکمی وجود دارد توسط واحد اجرائیات اقدام گردد.

تسریع روند های اداری با هماهنگی و تامین منابع اقدامات ستاد استقبال از بهار
شهردار قدس تاکید کرد: همکاران برای انجام اقدامات مربوط به ستاد استقبال از بهار حتما مراحل اداری را طی نمایند تا بتوانند مسئولیت ها و تعهداتی را که در قبال پیمانکاران بر عهده می گیرند را انجام دهند و مشکلاتی برایشان ایجاد نگردد.

وی افزود: لازم است تمامی اجناسی که برای اجرای اقدامات مربوط به ستاد خریداری می گردد در انبار های متعلق به شهرداری به صورت متمرکز تجمیع و استفاده گردد تا بهینه یابی مصالح به نحو احسن انجام پذیرد.

مختاری در ادامه خاطر نشان کرد: همچنین مدیران توجه داشته باشند شرح کالا، خصوصیات فیزیکی و شیمیایی موارد خریداری شده و حجم آن در قرار دادهای منعقده به دقت ذکر گردد تا طرف های اجرا کننده متعهد به اجرای یکسان پروژه ها تا انتها باشند.
وی افزود: در نصب المان ها و سازه ها نیز دقت نظر کافی صورت پذیرد تا مصالحی بی جهت سنگین یا بیش از حد سبک نباشد و بهره وری سازه هایی که نصب می گردند به درستی و دقت مورد مداقه و عمل قرار گیرد.

استقرار 3 کانکس اطلاع رسانی در ایام نوروز در ورودی های شهر
شهردار قدس، از استقرار کانکس های استقبال از میهمانان نورورزی در ورودی های شهر خبر داد و گفت: این اقدام به منظور اطلاع رسانی و توزیع برخی محصولات فرهنگی با هدف آشناسازی مسافران با ظرفیت های شهر و نحوه تردد در مسیر های آن انجام می شود.

وی افزود: همچنین اقدامات دیگری در این راستا از جمله نصب بنر های حاوی پیام های شهروندی از سوی سازمان فرهنگی و ورزشی نصب خواهد شد و از تلویزیون شهری و سایر پلتفرم های اطلاع رسانی نیز تداوم خواهد داشت.

وی همچنین در خصوص اقدامات ستاد استقبال از بهار به فعالیت های آرامستان نیز پرداخت و گفت: مهمترین اقدامات ستاد استقبال از بهار در پیش از نوروز را می توان به چهارشنبه سوری و پنجشنبه آخر سال نام برد که فعالیت های سازمان آرامستان و سازمان فرهنگی گام های مهمی را در این راستا انجام داده اند.

وی تصریح کرد: اکیپ های چندگانه در سطح شهر در حال انجام اقدامات شستشو، رنگ آمیزی و نصب المان های شهری هستند که تلاش شده است اقدامات از مناطق اطراف شهر آغاز و به مرکز شهر منتهی گردند.

استقرار کامل نیروهای شهرداری قدس برای خدمات رسانی هر چه بهتر در چهارشنبه سوری
شهردار قدس گفت: پرسنل شهرداری قدس تا ساعات پایانی شب چهارشنبه سوری به صورت آماده باش در نقاط مختلف سطح شهر مستقر خواهند بود و از همه واحد ها درخواست نمودیم تا شیفت کاری کارکنان خود را در این شب برای ما ارسال نمایند و برخی سازمان ها نیز مانند سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به صورت صد درصدی پرسنل خود را به صورت آماده باش در این شب خواهند داشت.

مختاری، تصریح کرد: استقرار نیرو ها در سطح شهر و با بسیج همه خودروهای سازمان و با کمک گرفتن از چند خودروی دیگر انجام خواهد شد و تمام نقاط شهر در این شب رصد و در صورت لزوم اقدامات اجرایی صورت خواهد پذیرفت.

وی ادامه داد: تانکر های آب از سوی مدیریت پسمان و ماشین های امداد و اطفاء حریق سازمان آتش نشانی نیز در شهر مستقر خواهند شد و  تمرکز و تاکید در مراکز شلوغ شهر خواهد بود.
این مقام مسئول بیان داشت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در مراسم چهارشنبه سوری، تا حد امکان تلاش می گردد تا با اقدام به موقع از عواقب حوادث کاسته شود و از شهروندان گرامی درخواست می کنیم با رعایت نکات ایمنی و اجتناب از رفتار های خطر آفرین علاوه بر حفظ سلامتی خود و اطرافیانشان ما را در این شب یاری نمایند.

همچنین وی در ادامه تاکید کرد: تجهیز اماکن مربوط به ادارات و سازمان ها به برخی ابزار ها از جمله کپسول آتش نشانی در اندازه های مختلف و به تناسب فضا و محیط فعالیت، زمینه اقدام به موقع را فراهم می نماید و تمامی واحد ها در صورت نیاز، اعلام نیاز نمایند تا در اسرع وقت تهیه گردد و در اختیار آن ها گذاشته شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: تمرکز نیروها و امکانات در روز چهارشنبه سوری امری حیاتی به منظور پیاده سازی مدیریت یکپارچه در این مناسبت است و همه تانکر های آب، خودروهای گشت، بیسیم ها و سایر تجهیزات تا انتهای شب در اختیار نیروهای سازمان آتش نشانی و همکاران دست اندرکار قرار می گیرد تا ضمن تسهیل فعالیت ها در اقدام بموقع خللی وارد نشود.

شهردار قدس گفت: نگهبانان پارک ها، فضاهای اداری شهر، بوستان ها و سایر قسمت هایی که احتمال بروز حادثه در آن ها وجود دارد به ابزار لازم برای ارتباط گیری با نهاد های اجرایی و مقابله فوری با حوادث آتش سوزی مجهز خواهند شد.

وی همچنین از استقرار نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس در 5 نقطه از شهر در شب چهارشنبه سوری خبر داد و گفت: آماده باش صد در صدی نیروهای آتش نشانی در شب چهارشنبه سوری و استقرار آن ها در 5 نقطه شهر از مهمترین اقدامات این سازمان در این شب می باشد.

وی افزود: نیرو های آتش نشانی در شب چارشنبه سوری سال 1397 در 5 نقطه از شهر قدس مستقر خواهند شد که میدان قدس، میدان آزادی، خیابان مصلی، خیابان امام حسین (ع)، انتهای خیابان عمارت و خیابان شهید عالمی و شهرک شهید بهشتی خواهند بود.

وی در ادامه بیان داشت: 3 دستگاه موتور سیکلت به صورت دائم در نقاط مختلف شهر به گشت زنی خواهند پرداخت و در صورت مشاهده رخدادی غیر معمول سریعا آن را گزارش می کنند و یا به اطلاع نیروهای انتظامی فعال در سطح شهر خواهند رساند.

افزایش گشت های سازمان حمل و نقل شهرداری قدس در ایام نوروز

مسعود مختاری بیان داشت: در ایام نوروز با توجه به عدم فعالیت برخی رانندگان و افزایش حجم تقاضای سفر به شیفت بندی و تقسیم وظایف توسط مدیران خطوط اقدام شده است.

وی افزود: همچنین به منظور پیاده سازی صحیح برنامه ریزی های انجام شده در این راستا گشت زنی واحد های نظارتی تا 3 برابر افزایش یافته است و در همه ساعات ایام تعطیل روند نظارتی به صورت مداوم ادامه خواهد یافت.

مختاری تصریح کرد: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 9 و 30 دقیقه شب اوج تقاضای سفر در نوروز است که برای خدمات رسانی به مسافران در همه مسیر ها برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

ساماندهی معابر و دستفروشان اولویت فعالیت های استقبال از بهار شهر قدس

شهردار قدس اظهار داشت: با توجه به حجم فعالیت های شهروندان در سطح شهر در روزهای آخر سال و منتهی به سال جدید همه تلاش های معاونت خدمات شهر برای رفع انسداد معابر و ساماندهی دستفروشان در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به اینکه شهر از بعد روان سازی جریان ترافیک، سیما و منظر و پیشگیری از ازدحام جمعیت در نقاطی از شهر که کشش ترافیک بیش از حد را ندارد با اولویت دادن به خیابان هایی که کسبه آن ها مبادرت به اشغال پیاده رو ها می نمایند، ساماندهی به صورت ویژه و قاطع در حال اجرا می باشد.

مختاری تصریح کرد: به همین منظور در سطح شهر 4 نقطه برای تجمع و فعالیت دستفروشان تعیین شده است که می توانند هر روزه در این محل ها به فعالیت بپردازند و این امر موجب می شود تا دستفروشان به صورت متمرکز در این نقاط تجمیع و از سایر مناطق شهری جمع آوری گردند.

وی ادامه داد: همچنین این اقدام به دلیل آنکه بهانه های معمول برای دستفروشان منتفی گردد به صورت رایگان در اختیار آنان خواهد بود و در تمامی سطح شهر نیز برای اطلاع شهروندان جهت استفاده از این ظرفیت، اطلاع رسانی جامع صورت پذیرفته است.


 


تعداد بازدید : 149

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0