شنبه, 8 آذر 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 30
حجت‌الاسلام جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در نشست شورای فرهنگ عمومی:
اصحاب رسانه با رعایت اخلاق‌مداری، در جهت ایجاد وحدت و امیدآفرینی در جامعه قلم بزنند/ فضای مجازی نباید به فضای توهین و حرمت‌شكنی تبدیل شود
امام جمعه شهرستان قدس با انتقاد از عملکرد برخی اصحاب رسانه در فضای مجازی، بر لزوم رعایت اخلاق‌مداری در عرصه رسانه تاکید کرد و گفت: از خبرنگاران انتظار می‌رود از تبدیل فضای مجازی به فضای توهین و حرمت‌شکنی اجتناب نموده و در جهت ایجاد وحدت، همدلی و امیدآفرینی قلم بزنند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، حجت‌الاسلام رضا جوکار در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس که در مصلی این شهر برگزار گردید، نقش خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای را در تحقق وحدت و همدلی در جامعه حائز اهمیت برشمرد و بیان داشت: انتظار ما از اصحاب رسانه، رعایت اخلاق‌مداری و فرهنگ قلم‌به‌دستی و نویسندگی است. خبرنگاران و اشخاصی که در عرصه فضای مجازی فعالیت دارند می‌بایست اقدامات دلگرم‌کننده انجام داده و در جهت وحدت و همدلی حرکت کنند. 

وی افزود: امروز که از جهات مختلف با شرایط سختی در کشور مواجهیم، انتظار می‌رود اصحاب رسانه در راستای امید‌آفرینی و افزایش نشاط در جامعه قلم بزنند. آگاه‌سازی افراد جامعه از رسالت‌های مهم خبرنگاران است. به عنوان مثال، در موضوع شیوع ویروس کرونا می‌توانند مردم را با راهکارهای فرهنگی مقابله با بیماری کرونا آشنا کنند. در واقع یکی از عرصه‌های بسیار مهمی که می‌شود در جهت فرهنگسازی از آن بهره گرفت قلم اصحاب رسانه است. 

امام جمعه شهرستان قدس از عملکرد برخی اصحاب رسانه در فضای مجازی انتقاد کرد و بیان داشت: باعث تاسف است که این روزها در فضای مجازی شاهد برخی بگومگوها و درگیری‌ها هستیم که شایسته نیست. پیشنهاد شاخص بنده به اصحاب رسانه این است که اگر پیشنهاد یا انتقادی وجود دارد، با حفظ حریم‌ها و حرمت‌ها به مسئولین مربوطه انتقال یابد.  

حجت‌الاسلام جوکار تصریح کرد: بنا به فرموده رهبر انقلاب، توهین و حرمت‌شکنی حرام است. یعنی ما نباید فضای رسانه را به فضای دعوا و لجن‌پراکنی تبدیل نماییم. فضای رسانه باید فضای وحدت، همدلی و امیدآفرینی و بستری برای کمک به مسئولین برای کمک شایسته‌تر به مردم باشد. بنابراین اصحاب رسانه می‌بایست در کنار مردم و مسئولین قرار گرفته و راهکارهای فرهنگی در جهت رفع مشکلات ارائه نمایند.

منبع خبر
اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0