شنبه, 8 آذر 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 39
مهندس مختاری شهردار قدس خبر داد:
اتمام فازهای سه‌گانه پروژه احداث شبكه هدایت آب‌های سطحی در شهرقدس با اجرای بیش از 5 كیلومتر عملیات لوله‌گذاری
شهردار قدس از اتمام فازهای سه‌گانه پروژه احداث شبکه هدایت آب‌های سطحی در شهرقدس با اجرای بیش از 5 کیلومتر عملیات لوله‌گذاری به منظور رفع مشکل 30ساله این مناطق و جلوگیری از وقوع آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب‌ها خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مهندس مسعود مختاری با تأکید بر اهمیت حفظ آمادگی در مقابله با بحران‌های احتمالی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های مدیریت بحران، مسئله پیشگیری و حفظ آمادگی در مواجهه با بحران‌های احتمالی است که با برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم می‌توان اقدامات لازم را در زمان وقوع بحران انجام داد.

شهردار قدس افزود: جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی معابر شهر نیز در راستای پیشگیری و مقابله با بحران‌های احتمالی و رفع معضل آبگرفتگی صورت می‌گیرد که در سال 97 مطالعات طرح ایجاد شبکه هدایت آب‌های سطحی در چندین منطقه از شهر انجام و این طرح وارد فاز اجرایی شد. اجرای سیستم جمع‌آوری و انتقال روان‌آب‌ها در مناطق شهری و کاربرد بهینه این شبکه همواره دغدغه مسئولین مدیریت شهری بوده است و اتصال آبراه‌ها و نهرها به کانال‌های اصلی انتقال آب سطح شهر می‌تواند نقش موثری در هدایت آب‌های سطحی داشته باشد.

وی با بیان اینکه این طرح در 3 فاز اجرایی گردید، بیان داشت: در این سال‌ عملیات اجرایی فاز نخست جمع‌آوری آب‌های سطحی با استفاده از لوله‌های فایبرگلاس (GRP) به طول بیش از یکهزار و دویست متر در راستای رفع معضل آبگرفتگی 30 ساله در خيابان جانبازان از سه‌راه قدس تا خیابان شهید عالمی و انتهای خیابان شهید قربانی تا انتهای خیابان فرهنگ انجام گرفته است.

مهندس مختاری با اشاره به تجربه موفق عملیات اجرایی فاز یک این پروژه گفت: با توجه به تجربه موفقیت‌آمیز عملیات اجرایی فاز نخست ساماندهی و هدایت آب‌های سطحی در فصول بارشی و اهمیت این موضوع، اجرای فازهای دوم و سوم این پروژه نیز براساس نیازسنجی و اولویت‌بندی در نقاط حساس و آبگیر خیابان‌های سطح شهر اجرایی شد.

شهردار قدس افزود: فاز دوم پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی در محدوده خیابان هجرت ششم، خیابان طالقانی، خیابان آزادی، بلوار امام خمینی(ره) تا تقاطع انقلاب با استفاده از لوله‌های کاروگیت به طول 3 کیلومتر به پایان رسید. فاز سوم این طرح نیز در حد فاصل میدان مصلی، خیابان آزادی، خیابان بهشتی تا تقاطع گودرزی یک کیلومتر اجرایی شد که روان‌آب‌های جمع‌آوری شده از طریق این لوله‌ها در تقاطع قدس(میدان قدس سابق) به کانال‌های آب و در ادامه به خارج از شهر هدایت گردد تا از وقوع بحران‌های احتمالی در رابطه با معضل آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب‌ها جلوگیری به عمل آید.

 

منبع خبر
اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0