چهارشنبه, 13 مرداد 1400
  • ساعت : ۱۰:۲۶:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ 
  • تعداد بازدید : 297
رییس شورای اسلامی شهرستان قدس عنوان کرد:
رعایت عدالت در اجرای پروژه های عمرانی در شهر از اولویت های شورا و شهرداری است
دوام پويايي و توسعه پايدار يك شهر مستلزم و ايجاد تناسب توان و هماهنگي ميان ساختارهاي گوناگون و متنوع آن است از طرفي اهميتی که امور عمرانی و زیربنایی در توسعه شهر دارد غیر قابل انکار است، کمیسیون امور زیربنایی در شورای اسلامی یکی از مهمترین متولیان امور عمرانی در شهر است که برای اطلاع از پروژه های عمرانی قدس در سالی که گذشت مصاحبه ایی با رییس این کمیسیون ابوطالب آذربرا انجام شده که ماحصل آن را مشاهده می کنید:

رییس شورای اسلامی شهرستان قدس عنوان کرد:
رعایت عدالت در اجرای پروژه های عمرانی در شهر از اولویت های شورا و شهرداری است

دوام پويايي و توسعه پايدار يك شهر مستلزم و ايجاد تناسب توان و هماهنگي ميان ساختارهاي گوناگون و متنوع آن است از طرفي اهميتی که امور عمرانی و زیربنایی در توسعه شهر دارد غیر قابل انکار است، کمیسیون امور زیربنایی در شورای اسلامی یکی از مهمترین متولیان امور عمرانی در شهر است که برای اطلاع از پروژه های عمرانی قدس در سالی که گذشت مصاحبه ایی با ابوطالب آذربرا رییس این کمیسیون انجام شده که ماحصل آن را مشاهده می کنید:


_ در آستانه سال نو، مجموعه مدیریت شهری قدس چه اقداماتی برای استقبال از بهار انجام داده است؟
حلول سال نو و بهار پر طراوت که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد، همه همکاران عزیز و متعهدم در شورای اسلامی شهر بر این باور بوده و هستند که برای رفاه و آسایش و ساختن شهری زیبا و با طراوت بهاری با مجموعه پرسنل زحمتکش شهرداری تمام تلاش خود را به کار ببندند، برای عموم همشهریان قدرشناس و فهیم شهرقدس سالی توام با شادکامی، موفقیت و سلامتی از درگاه ایزد منان خواستاریم. باشد که در شروع بهار، دلهایمان آکنده از عطر محبت و دوستی گردد.


_ آیا برنامه های شما به خاطر شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شده است؟
در روزهای پایانی سال و در آستانه آغاز سال جدید شهرداری‌ها ضمن تشویق شهروندان به رعایت هرچه بیشتر توصیه های متخصیص امر پیشگیری از ویروس ناخوانده و تاکید به شعار " در خانه بمانیم " در تنظیف و پاکسازی و زیباسازی شهرها بیشتر ازهر زمان دیگر نهایت دقت و تلاش داشته باشند.

 امیدواریم نتیجه این اقدامات در کنار ارتقای سلامت عموم شهروندان در آستانه بهار به طراوت و سرزندگی شهر و شهروندان نیز منجر شود.

_ در سال گذشته چه اقداماتی در حوزه فضای سبز انجام شده است؟
طی دو سال گذشته با احداث فضاهای سبز شهری و بوستان‌ها در سطح شهرقدس سرانه فضای سبز شهری از ۶ متر مربع به ۹ متر مربع ارتقا یافته است. فضای سبز به عنوان ریه‌های تنفسی شهر نقش مهمی را در افزایش کیفیت زندگی شهری ایفا می‌کنند و به حمدالله در تمام مبادی ورودی و خروجی شهر پارک و فضای سبز همچون  فاز اول بوستان بانوان  بوستان افراسیابی و بوستان حنانه در خروجی بلوار امامزاده حضرتین ایجاد شد و حدود ۱۸ مورد بوستان در سطح شهر احداث شد. فاز اول بوستان آب و شن در کنار رودخانه آیرین خواهد بود که بوستان بسیار زیبایی خواهد بود و در برنامه‌های آینده و فازهای بعدی، احداث دریاچه مصنوعی نیز به منظور استفاده رفاهی و تفریحی شهروندان در دستور کار است.


_ یکی دیگر از وظایف اصلی شهرداری، آسفالت شهری است در این حوزه چه اقداماتی انجام شده است؟
با توجه به نیاز اساسی شهرقدس به ساماندهی معابر، در سال جاری اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال در حوزه اجرای عملیات آسفالت در معابر مختلف شهرقدس با اولویت مناطق کم‌برخوردار و بافت فرسوده هزینه شده است. در حوزه تعریض معابر، برخی گلوگاه‌ها مشکلات ترافیکی را برای شهر ایجاد می‌کرد که اقدامات خوبی در سطح شهر همچون گلوگاه‌های خیابان امام سجاد(ع)، بلوار صاحب‌الزمان(عج)، تعریض پیاده رو در خیابان فرهنگ تعریض خیابان شفق ، تعریض بلوار جمهوری و سایر نقاط انجام شد که به کاهش مشکلات ترافیکی کمک خواهد کرد. در حوزه آسفالت معابر در بخش آسفالت معابر شهرقدس اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال در سال جاری برای اجرای عملیات آسفالت در شهرقدس هزینه شد که بالغ بر ۵۵۰ خیابان و کوچه در سطح شهرقدس آسفالت شد.

 با این حال شهرقدس به اعتبارات بیشتری در حوزه آسفالت معابر شهری نیاز دارد که حدود ۱۵۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است که در حوزه ساماندهی معابر نیز اقداماتی همچون جدولگذاری وپیاده‌روسازی در حال انجام است تا شهرقدس لایق شهروندان عزیز آن باشد.


_ توزیع خدمات در مناطق مختلف شهر چگونه بوده است؟
یکی از اقدامات صورت از ابتدای فعالیت شورای دوره پنجم، اهتمام به هدایت بخش عمده بودجه عمرانی سالانه شهرقدس در مناطق کم‌برخوردار و بافت فرسوده بود و عدالت توزیعی با توجه سطح برخورداری محلات در بودجه شهر درنظر گرفته شود. همچنین یکی از مهمترین مطالبات مردم راه‌اندازی رمپ ورودی پل پیامبر اعظم به شهرقدس است که در بهمن ماه سال جاری تکمیل شد.

 _ مجموعه مدیریت شهری قدس همیشه در حوزه ورزش اقدامات قابل توجهی انجام می دهد، در سال گذشته چه اقداماتی صورت گرفته است؟
در بخش ورزش همگانی و احداث سالن‌های ورزشی در راستای توسعه سرانه ورزشی شهرقدس اقدامات خوبی در سطح شهر انجام گرفت که به عنوان نمونه می‌توان به سالن ورزشی شهید حیدری در خیابان بهشت، مجموعه ورزشی روباز در زیر پل پیامبر اعظم، پیست دوچرخه سواری در بوستان‌های بزرگ شهرقدس، سالن چندمنظوره سرخ‌حصار، سالن ورزشی مجموعه مدیریت پس
ماند و استخر  ساخت در محله محمدآباد اشاره کرد. یکی دیگر از اقدامات شاخص در حوزه افزایش سرانه‌های ورزشی شهرقدس، احداث مجموعه خانه کشتی شهرقدس که در غرب استان تهران بی‌نظیر است و قرار بر آن است که در آینده نزدیک مسابقات مختلف استانی و ملی و حتی مسابقات آسیایی در این سالن برگزار شود.


_ اقدامات فرهنگی صورت گرفته در سال گذشته چه بوده است؟
در حوزه فرهنگی نیز ۳ خانه فرهنگ در محلات جوادآباد، استقلال و شهرک عزیزی به جهت ارتقا سرانه فرهنگی احداث شد .از جمله اقدامات فرهنگی عمرانی  صورت گرفته، تکمیل بنا یادمان شهدای گمنام در بوستان حضرت ولیعصر(عج) بود که به یک قرارگاه فرهنگی تبدیل شده است و در جوار آن موزه شهدای شهرقدس به جهت حفظ و نشر ارزش‌ها و آثار شهدای والامقام احداث و همچنین گلزار شهدای بهشت فاطمه(س) و آرامستان سرخ‌حصار بازسازی شد.

 تکمیل مصلی شهرقدس به همت و پیگیری امام جمعه محترم شهرستان از دیگر اقداماتی بود که با اختصاص اعتباراتی از سوی شورای اسلامی مصلی شهرستان به این نقطه رسیده است و البته با تکمیل آن شاهد مصلایی در خور شهروندان داشته باشیم.


_ ناوگان حمل و نقل عمومی قدس مشکلاتی داشت آیا این مشکلات مرتفع شده است؟
 در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی شهرقدس در سال جاری برای اولین بار پس از تشکیل ناوگان اتوبوسرانی با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد ریال ۱۵ دستگاه اتوبوس جدید جایگزین و ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شد و در حوزه تاکسیرانی نیز تسهیلاتی به منظور بازسازی تاکسی‌ها درنظر گرفته شده است.

_ و سخن آخر؟
مجموعه مدیریت شهری قدس تلاش دارد با تمام توان خود در راستای کاهش مشکلات و افزایش رفاه شهروندان گام بردارد امید است که شهروندان از این اقدامات راضی باشند زیرا رضایت مردم مهمترین هدف ما است. در همین جا از اعضای شورای شهر و شهردار قدس تقدیر و تشکر می نمایم.

منبع خبر
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0