سه‌شنبه, 6 خرداد 1399
  • ساعت : ۹:۰:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ 
آمار و ارقام نشان از پویایی عمرانی شهر قدس در 3 ماه نخست سال 98 دارد

یادداشت/
آمار و ارقام نشان از پویایی عمرانی شهر قدس در 3 ماه نخست سال 98 دارد
الهام میرزایی- رییس کمیسیون زیربنایی شورای اسلامی شهر قدس

بی تردید می توان سال 98 شهر قدس را سال پویایی و تحولات همه جانبه عمرانی دانست و این امر را می توان از داده های بنیادی بودجه ای تا تعریف 200 پروژه متعدد در تمام نقاط شهر دریافت. بودجه سال 98 با تخصیص بیش از 60 درصدی بودجه به فعالیت های عمرانی، نمایانگر رویکرد عملگرایانه و همتی بلند برای بازسازی و احیای زیرساخت های شهری قدس می باشد.

از سویی تاکید بر رونق پروژه های عمرانی بر مکانیسم عرضه و تقاضای بازار منطقه ای هم در مصالح مصرفی و هم نیروی انسانی اثری راهبردی و غیر قابل انکاری خواهد گذاشت که خود رویکردی آگاهانه و همسو با منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در راستای رونق تولید می باشد.
آغاز طرح جامع بهسازی و بازسازی معابر شهری قدس که توسط شهرداری در حال اجرا می باشد، به معنای واقعی کلمه شهر را به کارگاه عمرانی تبدیل نموده است و همزمان در همه محلات شهر و بدون در نظر گرفتن ملاحظات و به صورت متوازن در حال اجراست و در حال حاضر در همه نقاط شهر پویایی عمرانی در قالب پروژه های لکه گیری، زیرسازی، آسفالت، کفپوش گذاری، جدولگذاری و احداث پارک ها، خانه های فرهنگ و سالن های ورزشی مشهود است.

محصول بسیج همه جانبه امکانات و منابع شهرداری قدس در 3 ماهه نخست سال 98 را می توان به راحتی در اعداد و ارقام منتشر شده رویت نمود که به خوبی نشانگر عملکرد مثبت مجموعه مدیریت شهری در بخش عمرانی می باشد.

حدود 53 هزار متر آسفالت ریزی با صرف 6100 تن آسفالت در سطح خیابان های اصلی، فرعی و کوچه های شهر  به منظور لکه گیری و روکش معابر صرف شده است، همچنین 10 هزار متر پیاده رو سازی و حدود 7 هزار متر جدولگذاری نیز محصول اقدامات عمرانی شهرداری قدس در شهر بوده است.

خانه های فرهنگ استقلال، شهید عزیزی و جوادآباد با پیشرفت های خوبی همراه بودند و سالن کشتی در مراحل کفپوش گذاری قرار دارد، کانال زردآب به منظور جمع آوری و دفع آب های سطحی تا نیمه لوله گذاری شده است و به زودی معبری بر روی آن احداث خواهد گردید.

بهسازی، ساماندهی و بازپیرایی بوستان های شهر از جمله بوستان خبرنگار، شکوفه، بدون دخانیات، وحدت، شهدای کاووسیه در فصل بهار به پایان رسید و واکاوی و بهسازی باغچه های دادگستری و بلوار 45 متری انقلاب اسلامی نیز انجام شده است.

بهار 98 به بهاری شدن خیابان های شهر قدس نیز کمک شایانی نموده است و با کاشتن حدود 141 هزار درخت در خیابان های اصلی شهر بلوارهای شهری رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است و سرانه های فضای سبز نیز به طرز ملموسی در حال افزایش می باشد.

در پایان باید گفت، شورای اسلامی شهر قدس و به ویژه کمیسیون امور زیربنایی همواره با رویکردی مثبت به رفع موانع اجرایی در اجرای پروژه های عمرانی می پردازد و با پیگیری های فراوان و استفاده از اصول نظارتی همگام و همراه با شهردار محترم در پی ایجاد بستر زیرساختی مناسبی در شهر می باشد تا بتوان از این طریق گام های رو به جلویی در احیای بافت کالبدی شهر برداشته شود.

 مسلما کارنامه فصل بهار در شهر قدس را می توان سرآغاز یک تحول عمرانی در شهر برای سال های آینده دانست که امیدواریم در ادامه سال جاری نیز موتور محرکه آن با قدرت و رو به جلو حرکت نماید.
انشاءالله

 

 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0