شنبه, 10 اسفند 1398
  • ساعت : ۸:۸:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ 
شهرداری قدس با 33 كارگاه عمرانی فعال در شهر، شكوفایی نهال توسعه در خزان طبیعت

گزارش اقدامات معاونت امور زیربنایی و ترافیک شهر قدس در آبان و آذر 98/
شهرداری قدس با 33 کارگاه عمرانی فعال در شهر، شکوفایی نهال توسعه در خزان طبیعت

بی تردید پس از رصد عملکرد شهرداری قدس به ویژه در آبان ماه سال 98، می توان به روشنی دریافت که این نهاد خدمات رسان عمومی تا چه حد بر ریل خدمتگذاری و تلاش برای توسعه شهر بوده است. وقایع اواخر آبان ماه همچون آب سردی بر آتش عملکرد درخشان شهرداری قدس در اجرای طرح ها و پروژه های شهری بود. به جرات می توان گفت آبان و آذر سال 98 مهمترین بزنگاه تاریخی، در سی سال گذشته شهرداری قدس از ابتدای تاسیس آن بوده است که تحولات و تغییرات عظیمی را به همراه خسارات و هزینه های بسیار به آن تحمیل نمود. گزارش پیش رو شرح اقدامات و وقایعی است که در دو ماه گذشته در شهر قدس رخ داده است و هنگامی عمق فاجعه خسارت ها به شهر مشخص می گردد که اگر تداوم روند آبان ماه در آذر نیز میسر می شد و هزینه های تحمیل شده به شهرداری خرج امور توسعه ای می گردید تا چه حد رو به جلو حرکت می کردیم و اکنون خسران عدم وقوع این اتفاقات تا چه حد است. مسعود مختاری، شهردار قدس با شیوه مدیریتی اقتضایی خود، همواره در هر برهه ای از زمان راه حل ها و شیوه های عملیاتی خود را به خوبی اجرا نموده است و در هر تهدیدی به فرصت های پیش آمده می نگرد، وی که اکنون از راه رفته در دو ماه گذشته گفتنی های بسیار دارد، به تشریح دیدگاه ها و نظراتش به همراه اقدامات انجام شده پرداخته است که در ذیل می خوانیم:

تشریح مصوبات ستاد مدیریت بحران شهرداری قدس در حوزه امور زیربنایی و ترافیک
مسعود مختاری بیان داشت: این معاونت با قید فوریت نسبت به نصب پمپ کف کش حداقل 3 اینچی به صورت ثابت در داخل چاه زیرگذر امامزاده حضرتین و سرخحصار اقدام نمود تا در صورت بارندگی و جاری شدن روانابها به صورت خودکار نسبت به تخلیه آب عمل نماید و به منظور پیشگیری از بروز مجدد مشکلات پیش آمده در این زیرگذر، پمپ های تخلیه آب ثابت جانمایی و نصب گردید و با جایگذاری لوله های کاروگیت برای هدایت آبهای سطحی به چاه جاذب عملیات اجرایی این پروژه پایان یافت.

وی تصریح کرد: احداث نهر خروجی از ابتدای خیابان امام خمینی(ره) به سمت خیابان چمن با قید فوریت به منظور جمع آوری و هدایت آب های سطحی و جریانات حاصل از بارندگی توسط معاونت امور زیربنایی و ترافیک با هماهنگی معاونت خدمات شهری عملیاتی شد.

مختاری ادامه داد: همچنین ترمیم ضربتی فرونشست سطوح معابر و خیابانها با تخلیه مخلوط بتنی، نوارکشی خطر در اطراف محل های حفاری شده با قید فوریت، مسدود کردن زیرگذر آلیش گاز با قراردادن نیوجرسی، احداث نهرهای عرضی به منظور کاهش سرازیر شدن سیلاب و آبهای سطحی به مناطق مرکزی با قید فوریت، لکه گیری معابری که پس از بارندگی نیاز به بازسازی داشته اند، نیز از دیگر مصوبات ستاد مدیریت بحران شهرداری در حوزه امور زیربنایی و ترافیک بوده است.

فاز نخست پروژه احداث رینگ شهری قدس با 60 درصد پیشرفت فیزیکی
مختاری گفت: طبق کارشناسی های صورت گرفته و با هدف ایجاد زیرساخت‌های زیربنایی در قالب اجرای پروژه های متعدد عمرانی، ساماندهی عبور و مرور و کاهش ترافیک شهری، عملیات زیر بنایی احداث پروژه رینگ شهری قدس در سه فاز بلوار زیتون، بلوار شهدای اصناف و خیابان سیمرغ تعریف شده است.

شهردار قدس با اشاره به اینکه در حال حاضر عملیات عمرانی احداث فاز کمربندی سیمرغ 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: احداث رینگ شهری خیابان سیمرغ با 2/5 کیلومتر طول و 35 متر عرض توسط حوزه فنی و عمرانی شهرداری در حال اجراست که نقش مهمی در تسهیل و تسریع در تردد حمل و نقل بار و کالا در بخش های صنعتی شهر و کاهش تردد خودروهای سنگین به مرکز شهر دارد.

عملیات احداث استخر دوقلو در ضلع جنوبی میدان امام حسین(ع) با 20 درصد پیشرفت فیزیکی
مسعود مختاری شهردار قدس با بیان اینکه توسعه سرانه های ورزشی در محلات کم برخوردار نقش مهمی در توسعه اجتماعی دارد از پیشرفت 20 درصدی احداث استخر دوقلو در ضلع جنوبی میدان امام حسین (ع) خبر داد و گفت: ارتقای کمیت سرانه های خدماتی بویژه در حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی می تواند به توسعه محلات شهری و کم شدن حجم بارگزاری فعالیت و جمعیت در نقاط مرکزی شهر گردد.

وی افزود: این امر موجب می شود تا هسته های شهری جدیدی در شهر با محوریت امکانات مستقر در محلات شکل گیرد که تمرکز فعالیت های محلی را بیشتر می نماید و موجب تمرکز زدایی از بخش های مرکزی و پر جمعیت شهر خواهد شد که علاوه بر افزایش کیفیت خدمات به کاهش مسائل ناشی از تراکم جمعیت در مراکز شهر می انجامد.

شهردار قدس بیان داشت: در نزدیکی میدان امام حسین (ع)، امکاناتی از جمله زمین چمن، ایستگاه آتش نشانی و محل استقرار سازمان اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و سازمان خدمات موتوری وجود دارد که با توجه به ظرفیت ها و فضایی که در این محل قرار داشت و نیازسنجی های انجام شده، اقدام به احداث استخر دوقلو گردید.

وی در ادامه تصریح کرد: این استخر در متراژ 2400 متر در دو سالن مجزای بانوان و آقایان با پیشرفت 20 درصدی در پایان مرحله فونداسیون و ستون گذاری قرار دارد و متراژ امکاناتی چون سونا، جکوزی، سالن بدنسازی، رختکن و ساختمان اداری این مجموعه نیز حدود 1000 متر می باشد.

مسعود مختاری خاطرنشان کرد: اجرای این طرح نقش موثری در ارتقای فضاهای ورزشی و تفریحی این محله خواهد داشت و بی شک شاخص رفاه شهروندان این منطقه را افزایش خواهد داد و تلاش می شود این پروژه به کیفیتی بالا در زمان هدفگذاری شده به بهره برداری برسد.

عملیات احداث ایستگاه شماره ۶ آتش نشانی در شهرک فرزان
مهندس مسعود مختاری شهردار قدس با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه شماره ۶ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس در شهرک کوی فرزان اظهار داشت: با توجه به گسترش و توسعه روزانه شهرها و مناطق مسکونی، ایستگاه‌های آتش‌نشانی نیز که از حیاتی‌ترین زیرساخت‌های شهری محسوب می‌شوند، نیازمند به روز شدن و توسعه می باشند و شهرقدس با توجه به تراکم جمعیتی بسیار بالا در مساحت جغرافیایی محدود و گسترش ساخت‌وساز و پدیدار شدن شهرک‌ها و مناطق مسکونی جدید، نیاز اساسی به ساخت ایستگاه‌های جدید آتش نشانی دارد.

پیشرفت 40 درصدی عملیات توسعه خانه فرهنگ جوان
شهردار قدس با اشاره به عملیات عمرانی توسعه خانه فرهنگ جوان ادامه داد: در حال حاضر عملیات توسعه خانه فرهنگ جوان در دو طبقه و با مساحت 620متر مربع زیربنا در 310متر مربع زمین با اسکلت بتنی در حال احداث می باشد که 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با تاکید بر اینکه احداث پروژه های فرهنگی نقش مؤثری در توسعه اجتماعی، مشارکت عمومی به ویژه قشر جوان و پویایی و نشاط اجتماعی دارد، تصریح کرد: عملیات توسعه خانه فرهنگ جوان در دو طبقه شامل طبقه همکف با 6 کلاس آموزشی و سرویس بهداشتی و طبقه اول دارای امکاناتی چون کتابخانه، سایت کامپیوتر، سالن همایش، اتاق مشاور و نمازخانه خواهد بود که هم اکنون کف سازی طبقه همکف و اجرای دیوارهای پیرامونی در حال انجام است.

اجرای پروژه‌ روشنایی محلات هدف ستاد بازآفرینی شهرستان قدس
مهندس مختاری گفت: با توجه به جلسات برگزار شده ستاد بازآفرینی شهرستان قدس در سال ۹۸،  به ویژه جلسه مهرماه امسال با حضور معاونت محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، مصوبات جلسه در خصوص محلات هدف مذکور در دستور کار ستاد به ویژه شهرداری قدس قرار گرفت.

وی ادامه داد: محلات هدف ستاد بازآفرینی شهرستان قدس به محلات محمدآباد، شهرک عزیزی و شورای جنوبی تقسیم شد و ۲۱ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریالی برای محلات هدف در نظر گرفته شده است.

شهردار قدس با اشاره به پروژه تامین روشنایی این محلات خاطرنشان کرد: پروژه تامین روشنایی محلات محمدآباد، شهرک عزیزی و شورای جنوبی با همکاری اداره راه و شهرسازی استان تهران و تحت نظارت شهرداری قدس با اجرا و نصب امکانات و چراغ‌های مورد نظر اجرایی شد.

اجرای عملیات زیرسازی و لکه گیری روکش آسفالت خیابان شهید عالمی
مختاری گفت: عملیات زیرسازی و لکه گیری روکش آسفالت خیابان شهد عالمی با مساحت تقریبی 263 متر مربع توسط حوزه فنی و عمرانی شهرداری اجرایی گردیده است.

شهردار قدس، با اشاره به اقدامات عمرانی در حال اجرا در زمینه بهسازی و ارتقای کیفی معابر، تصریح کرد: در حال حاضر در ادامه فعالیتهای عمرانی، جدولگذاری و کفسازی محوطه باغ ملی، جدولگذاری خیابان ساحل، اجرای کفپوش بلوار 30 متری شهدا، جدولگذاری کوچه انصار، پی کنی و جدولگذاری خیابان گلستان، لکه گیری روکش آسفالت خیابان های شهید شاه بوداغیان و خیابان جانبازان عملیاتی شده است.

اجرای عملیات زیرسازی و جدولگذاری بلوار زیتون به سمت بزرگراه چیتگر
مسعود مختاری اظهار داشت: در ادامه انجام فعالیتهای عمرانی در سطح شهر، عملیات زیرسازی و جدولگذاری بلوار زیتون به سمت بزرگراه چیتگر توسط معاونت امور زیربنایی و ترافیک شهرداری در حال انجام است.

شهردار قدس، تصریح کرد: در عملیات زیرسازی و جدولگذاری بلوار زیتون به طور تقریبی 1500 متر عملیات تک جدول برای احداث رفیوژ، 1500 متر عملیات اجرای آبرو تک جدول کانیو در حال انجام می باشد که اقداماتی چون خاکبرداری و نخاله برداری، تسطیح مسیر، بتن ریزی و زیرسازی در این عملیات اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر جدولگذاری، عملیات کفپوشگذاری نیز در این بلوار با مساحت 4000 متر مربع اجرایی خواهد شد، به دیگر اقدامات عمرانی در حال انجام در زمینه ارتقای کیفی معابر سطح شهر اشاره کرد و ادامه داد: به منظور بهسازی و ساماندهی معابر و بهبود وضعیت کیفی خیابانها، اقدامات متعددی در سطح شهر اجرایی می گردد که می توان به جدولگذاری کوچه لاله واقع در مفتح جنوبی، زیرسازی و جدولگذاری خیابان طالقانی محله سرخحصار، زیرسازی خیابان پیروزی جنوبی و لکه گیری خیابانهای اصلی در سطح شهر اشاره کرد.
مختاری افزود: همچنین جدولگذاری محوطه فرمانداری شهرستان، جدولگذاری و کفسازی محوطه باغ ملی، جدولگذاری خیابان ساحل، اجرای کفپوش بلوار 30 متری شهدا، جدولگذاری کوچه انصار، پی کنی و جدولگذاری خیابان گلستان، لکه گیری روکش آسفالت خیابان های شهید شاه بوداغیان و خیابان جانبازان نیز عملیاتی شده است.

تست آبگیری کانال زرداب با حضور کارشناسان به منظور ارزیابی عملکرد آن
مختاری خاطرنشان کرد: در ادامه عملیات ساماندهی، لوله گذاری و سرپوشیده کردن کانال زردآب، فاز سوم اجرای عملیات لوله گذاری این کانال توسط عوامل حوزه فنی و عمرانی شهرداری به پایان رسید و عملیات تست آبگیری این کانال توسط کارشناسان فنی طرح انجام پذیرفت.

 وی افزود: عملیات لوله گذاری کانال زردآب در 3 فاز عملیاتی به طول 240 متر و  با استفاده از لوله های کاروگیت به قطر ۸۰ سانتی متر در انجام شد و بدلیل کم بودن عرض معبر خیابان شهید افراسیابی و جلوگیری از شیوع آلودگی ها لوله گذاری انجام پذیرفت و ادامه کانال نیز بتن ریزی گردید تا هدایت آب های سطحی در این محل به طور کامل ساماندهی گردد.

آغاز نصب چراغ های روشنایی در خیابان شهید عزیزی
شهردار قدس بیان داشت: روشنایی معابر رکن اصلی نظارت پذیری و در نتیجه افزایش فعالیت های شهروندی، امنیت و نظارت پذیری شهری است و همواره از اولویت های اصلی مدیریتی در شهر هاست.

وی در ادامه تصریح کرد: نورپردازی، تعریف کننده هویت و سیمای شبانه شهر است و نبود نور و وجود تاریکی شب عوارضی همچون افزایش حوادث، تصادفات، جرایم و بزه کاری و کاهش امنیت اجتماعی را سبب می شود و عملیات نصب چراغ  و پایه چراغ در خیابان شهید عزیزی در حال اجراست و همزمان معابر دیگر شهر نیز در حال ارزیابی و اجرای اقدامات مشابه هستند.

اجرای عملیات کفپوش گذاری پیاده‌رو‌های میدان ۹ دی
مسعود مختاری با اشاره به بهسازی و ساماندهی پیاده روهای شهر گفت: شهرداری قدس با در نظر داشتن استانداردها و رعایت ضوابط لازم در این زمینه با اقداماتی چون همسطح سازی و حذف اختلاف سطح های بیهوده، حذف زواید و تابلوهای مزاحم خیابان‌ها، تعبیه رفیوژهای میانی پیاده روها برای معلولین نابینا جهت تسهیل در تردد و رعایت رفاه شهروندان به صورت مداوم در سطح منطقه انجام می دهد و در همین راستا و در جهت طرح ساماندهی معابر شهری عملیات ساماندهی و کفپوش گذاری پیاده‌رو‌های جانبی میدان ۹ دی انجام پذیرفت.

عملیات زیرسازی بستر خیابان پیروزی جنوبی
شهردار قدس بیان داشت: با توجه به نبود زیرساخت های لازم و خاکی بودن معبر خیابان پیروزی عملیات تسطیح و زیر سازی این معبر به صورت استاندارد صورت گرفته است تا زمینه برای اجرای عملیات آسفالت ریزی مهیا گردد.

وی افزود: اجرای عملیات ساماندهی آن در اولویت اجرایی منطقه یک این معبر  در فاز نخست به طول 300 متر و عرض 8 متر، مجموعا 2000 مترمربع زیرسازی و تسطیح شده است و به زودی عملیات آسفالت آن نیز انجام خواهد شد.

اجرای عملیات انتقال و هدایت روانابها در نقاط مختلف سطح شهر قدس
رییس ستاد بحران شهرداری قدس تصریح کرد: شهرداری قدس هدایت روانابهای ابتدای خیابان شهید بهشتی تقاطع بلوار 45 متری انقلاب به کانال مسقف با وصل دو شاخه لوله کاروگیت، دفع و انتقال آبهای سطحی تقاطع بلوار جمهوری و تولیدگران جنب مرکزی تجاری ابریشم به کانال مسقف از طریق وصل سه شاخه لوله کاروگیت را اجرایی کرده است.

شهردار قدس، ادامه داد: همچنین از دیگر اقدامات این حوزه میتوان به هدایت آبهای سطحی خیابان مدافعان حرم نرسیده به پل زیرگذر امامزاده حضرتین با جدولگذاری و نصب پل آهنی به کانال مسقف فاضلاب، عملیات انتقال و هدایت روانابهای بلوار شهداء به کانال مسقف فاضلاب پارک خطی ارغوان با استفاده از دو شاخه لوله کاروگیت اشاره کرد.

اجرای فاز دوم عملیات کفپوشگذاری بلوار سی متری شهدای شهر قدس با مساحت 1100 متر مربع
شهردار قدس، با بیان اینکه فاز نخست اجرای عملیات کفپوش گذاری این بلوار با مساحت 1000 متر مربع به اتمام رسیده است، افزود: فاز دوم عملیات کفپوش گذاری بلوار سی متری شهداء با مساحت 1100 متر مربع، بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که اقداماتی نظیر تخریب کفپوشهای فرسوده و مستهلک، نخاله برداری، زیرسازی، بتن ریزی و اجرای کفپوش با رعایت استانداردها و ضوابط پیاده روسازی اجرایی شده است.

پیشرفت بیش از 70 درصدی عملیات کفپوش گذاری محوطه آمفی تئاتر باغ ملی شهر قدس
مسعود مختاری با بیان اینکه باز تعریف کاربری و ساماندهی محوطه آمفی تئاتر باغ ملی به عنوان یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های شهرداری و زیرساختهای مهم عمرانی در شهر از اهمیت بالایی برخودار است، گفت: با توجه به اهمیت ساماندهی فضاهای شهری، در محوطه آمفی تئاتر باغ ملی بعد از تخریب دیوارهای اطراف این مجموعه، حذف زوائد بصری و سازه های غیر ضروری در این محوطه و انتقال نخاله و ضایعات به خارج از این مجموعه، اقدامات متعددی چون پی کنی، مصالح ریزی، جدولگذاری، پیاده روسازی و کفسازی در حال انجام است.

شهردار قدس، با اشاره به اینکه با ساماندهی این محوطه می توان از این فضا در کاربریهایی چون برپایی جشنواره ها و برنامه های مختلف بهره برد، افزود: در حال حاضر عملیات کفپوش گذاری و پیاده روسازی این محوطه با اجرای 850 متر مربع پیاده روسازی، بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با احداث پیاده رو و پیست دوچرخه سواری با 7 کیلومتر طول در اطراف این مجموعه گام مهمی برای تجمع و استفاده شهروندان از این فضا، غنی سازی کالبدی و هویت بخشی به این محل برداشته می شود.

ادامه احداث سوله مدیریت بحران پارک حنانه با بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی
مختاری تصریح کرد: احداث و توسعه زیرساختهای عمرانی در زمینه مدیریت بحران در شهر قدس با توجه به ضرورت حفظ آمادگی در برابر بحران های احتمالی غیر قابل پیش بینی و تسریع و تسهیل در دسترسی به تجهیزات امداد و نجات ضرورت داشت که در این همین راستا احداث سوله مدیریت بحران پارک حنانه در زمینی با مساحت 1100 متر مربعی و برآورد هزینه تقریبی چهل میلیارد ریالی دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر این پروژه پس از احداث زیرفنداسیون، در مرحله اتمام جوشکاری، رنگ آمیزی اسکلت و آماده سازی جهت تحویل به کارگاه به منظور نصب در محل است.

اجرای عملیات لکه گیری آسفالت کوچه مهدیه با مساحت 120 متر مربع
وی با بیان اینکه آسفالت و رسیدگی به وضع معابر و شبکه های ارتباطی سطح شهر، یکی از مهمترین اقدامات شهرداری در زمینه ارائه خدمات عمرانی به شهروندان است، تصریح کرد: این عملیات با مساحت 120 متر مربع با اقداماتی چون تخریب آسفالت فرسوده، نخاله برداری، زیرسازی، قیر پاشی و لکه گیری آسفالت صورت گرفت.

مختاری افزود: همچنین جدولگذاری کوچه اشکان واقع در خیابان ساحل، اجرای کفپوش بلوار سی متری شهدا، جدولگذاری ورودی بیمارستان در حال احداث، جدولگذاری خیابان گلستان، مخلوط ریزی کوچه عطار نیشابوری واقع در خیابان سجاد، لوله گذاری کاروگیت خیابان شهید باهنر، جدولگذاری و پیاده روسازی دور باغ ملی در حال انجام است.

عملیات زیرسازی و جدولگذاری خیابان گلستان با 30 درصد پیشرفت فیزیکی
مختاری با تاکید بر اینکه تاکنون به طول 500 متر عملیات جدولگذاری در این خیابان اجرایی شده است، به دیگر اقدامات عمرانی در حال انجام در سطح شهر اشاره کرد و افزود: کفپوشگذاری رفیوژ میانی بلوار مصلی، کفپوشگذاری کوچه بدر، اجرای عملیات فاز سوم لوله گذاری کانال زردآب از جمله اقدامات عمرانی در سطح منطقه یک شهر می باشد.

وی ادامه داد: همچنین جدولگذاری کوچه اشکان واقع در خیابان ساحل، کفپوشگذاری بلوار سی متری شهدا، جدولگذاری ورودی بیمارستان 160 تختخوابی در حال احداث، تخریب نهر فرسوده و لوله گذاری جهت انتقال آبهای سطحی خیابان شهید باهنر، لکه گیری و آسفالت کوچه مهدیه و جدولگذاری و کفسازی باغ ملی در سطح منطقه دو شهر از دیگر اقدامات عمرانی در حال انجام است.

اجرای عملیات لوله گذاری کاروگیت خیابان شهید باهنر جهت انتقال و دفع آبهای سطحی
مسعود مختاری با بیان اینکه عملیات جمع آوری، هدایت و دفع آبهای سطحی به منظور رفع معضل آبگرفتگی و تسهیل و تسریع در تردد شهروندان صورت می گیرد، اظهار داشت: در ادامه اجرای عملیات هدایت و انتقال آبهای سطحی و جلوگیری از آبگرفتگی معابر سطح شهر، پروژه لوله گذاری کاروگیت خیابان شهید باهنر تا خیابان جانبازان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به طول تقریبی 450 متر از این عملیات اجرایی گردیده است، تصریح کرد: در این عملیات با تخریب نهر فرسوده، نخاله برداری، بتن ریزی، جایگذاری لوله های کاروگیت اجرایی شده است.

شهردار قدس با بیان اینکه این پروژه به طول 1200 متر تا خیابان جانبازان ادامه خواهد داشت، افزود: با توجه به موفقیت آمیز بودن عملیات اجرایی فاز نخست ساماندهی و هدایت آبهای سطحی در فصول بارشی در خیابان جانبازان و با نیازسنجی و کارشناسی های صورت گرفته از معابر سطح شهر، فاز دوم و سوم عملیات اجرایی جمع آوری آبهای سطحی و روان آبهای سطح شهر قدس اجرایی می گردد.

اتمام عملیات جدولگذاری رفیوژ میانی پل زیرگذر سرخحصار شهر قدس
شهردار قدس با بیان اینکه این اقدامات با توجه به ارتفاع این زیرگذر و نبود شیب بندی مناسب نهرها و همچنین عدم وجود مخازن تاخیری به منظور مهار روانابها در هنگام بارندگی های فصلی اجرایی گردیده است، افزود: در عملیات جدولگذاری رفیوژ میانی پل زیر گذر سرخحصار به طور تقریبی 80 متر طول عملیات تک جدول اجرایی گردیده است که با اتمام این عملیات، حفر چاه و احداث حوضچه جمع آوری روانابها در انتهای مسیر و جانمایی و استقرار پمپ های تخلیه آب ثابت در حال اجرا می باشد.

وی افزود: برای بازگشایی هر چه سریعتر این زیرگذر و تسهیل در روند عبور و مرور شهروندان، اقدامات متعددی چون نصب پمپ کفکش به صورت ثابت در داخل چاه زیرگذر امامزاده حضرتین، هدایت روانابهای ابتدای خیابان شهید بهشتی تقاطع بلوار 45 متری انقلاب به کانال مسقف، دفع و انتقال آبهای سطحی تقاطع بلوار جمهوری و تولیدگران جنب مرکزی تجاری ابریشم به کانال مسقف انجام شده است.

همچنین هدایت آبهای سطحی خیابان مدافعان حرم نرسیده به پل زیرگذر امامزاده حضرتین به کانال مسقف فاضلاب و عملیات انتقال و هدایت روانابهای بلوار شهداء به کانال مسقف فاضلاب پارک خطی ارغوان صورت گرفته است.


تداوم اجرای عملیات عمرانی کفپوش رفیوژ میانی بلوار مصلی
این مقام مسئول گفت: این پروژه به متراژ 1300 مترمربع می باشد و از ابتدای شهریور ماه سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز گردیده است که البته به دلایل شرایط محیطی، اجتماعی و آب و هوایی وقفه هایی در اتمام آن وجود داشته است، اما مجری این پروژه اجرای بی وقفه عملیات تا اتمام کامل را متعهد شده است.

اجرای عملیات جدولگذاری رفیوژ میانی بلوار امام حسین(ع)
مختاری گفت: عملیات جدولگذاری رفیوژ میانی بلوار امام حسین(ع) شامل اصلاح هندسی، بتن ریزی و اجرای جدول به منظور ساماندهی وضعیت معبر و تسهیل در روند عبور و مرور شهروندان انجام شد.

اتمام لوله گذاری کوچه شهید باهنر
شهردار قدس تصریح کرد: عملیات لوله گذاری به متراژ تقریبی 450 متر و منهول گذاری در فواصل مشخص و اتصال به کانال انتقال آب شهری به منظور ارائه راهکاری اصولی و بستر سازی اقدامات بعدی از جمله روکش و آسفالت سطح معبر انجام پذیرفت.

ترافیک
نصب مجدد و تعمیر 24 دوربین و چراغ ترافیکی در سطح شهر قدس
مسعود مختاری گفت: دوربین های ترافیکی و چراغ های راهنمایی نقش موثری در هدایت، ساماندهی و نظارت پذیری ترافیک سطح شهر دارند و وجود آنها می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده در تسهیل تردد و عبور و مرور نقش بسزایی داشته باشد.
وی افزود: استفاده از دوربين های ترافیکی به منظور كنترل سرعت و برقراری امنيت در سطح شهر به کار می روند و با توجه به اینکه بیشتر تلفات ناشی از تصادفات درون شهری عابران پیاده هستند نقش موثری در احقاق حقوق شهروندان ایفا می نمایند.

شهردار قدس، با بیان اینکه افزایش سطح نظارت پذیری موجب کاهش عمومی جرم می گردد خاطر نشان کرد: وجود ابزارهای نظارتی حتی اگر به صورت نمادین مستقر باشند باعث افزایش نظارت های اجتماعی و اجتناب از هنجار گریزی و بی هنجاری می گردد که البته هر چقدر نظارت های اجتماعی از حالت ایجابی به سلبی تخلف، تغییر ماهیت یابد جامعه از بعد خود بازدارندگی از وقوع جرم در وضعیت مطلوب تر و مشارکت مردمی بیشتر می گردد.

وی در پایان بیان داشت: در هفته آخر آبان ماه تقریبا تمامی دوربین ها از فعالیت ساقط گردید که با تامین و نصب 24 مورد از دوربین ها وضعیت نظارت ترافیکی شهر به حالت سابق بازگشته است.

ساماندهی و نصب علائم و تابلوهای ترافیکی در سطح شهر قدس
وی تصریح کرد: طی اتفاقات و اغتشاشات اخیر تعدادی از تابلوها و علائم ترافیکی از قبیل علائم هشداردهنده، تابلوهای سرعت گیر و بلوک عابر، تابلوهای گذرگاه های عابر پیاده، چراغ های چشمکزن و غیره در سطح معابر اصلی شهر سرقت شد و اداره ترافیک شهرداری اقدام به ساماندهی، مرمت و نصب تابلوهای جدید کرد.

مختاری افزود: اقدامات مربوط به ساماندهی، مرمت و نصب تابلوها در بلوار 45 متری انقلاب اسلامی، بلوار شهید کلهر، خیابان آزادی، بلوار جمهوری، سی متری شورا، میدان مصلی، میدان امام حسین(ع) و بلوار امام خمینی (ره) انجام پذیرفت.

وی در ادامه بیان داشت: علاوه بر رسیدگی و ساماندهی به علائم و تابلوهای ترافیکی، اقداماتی از قبیل رنگ آمیزی سرعتگیرها، بلوک و خطوط عابر پیاده، اصلاح تابلوهای هدایت مسیر، جانمایی سرعتگیرها و بلوکهای عابر پیاده نیز از جمله اقداماتی است که به صورت مستمر توسط عوامل این اداره در سطح شهر اجرایی می شود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0