جمعه, 4 تير 1400
  • ساعت : ۱۲:۲۷:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ 
بسیج تمامی بخش‌های شهرداری برای ریشه‌كنی كرونا در شهرقدس

گزارش ویژه از تداوم و گسترش اقدامات مدیریت شهری قدس در مقابله با ویروس کووید19
بسیج تمامی بخش‌های شهرداری برای ریشه‌کنی کرونا در شهرقدس
عملیات بی‌امان مهار ویروس کرونا ادامه دارد

قریب به یک ماه است که مدیریت شهری قدس با اجرای عملیات گسترده بهداشتی و خدماتی، به مقابله همه‌جانبه با شیوع ویروس مرگبار کرونا برخاسته است و نیروهای تلاشگر مجموعه شهرداری از خدمات شهری گرفته تا سازمان آتش‌نشانی، مدیریت پسماند و دیگر بخش‌ها کمر همت برای شکست و نابودی کامل این ویروس منحوس بسته‌اند تا در آینده‌ای نزدیک جریان عادی زندگی شهروندان در رگ‌های این شهر حیات دوباره یابد. عملیات بی‌امان ضدعفونی و ویروس‌زدایی از اماکن و معابر عمومی از جمله کوچه‌ها و خیابان‌ها، ادارات، بانک‌ها، مساجد، ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی، بوستان‌ها و فضاهای سبز شهری، مراکز درمانی، مراکز فرهنگی و... تنها گوشه‌ای از اقدامات گسترده مدیریت شهری قدس است که همچنان و به طور مداوم تا ریشه‌کنی کامل اپیدمی ویروس کرونا از سطح کشور ادامه خواهد یافت. در این گزارش به تشریح کامل اقدامات شهرداری قدس در مقابله با شیوع ویروس کرونا پرداخته‌ایم.


اتخاذ تمهیدات لازم از سوی شهرداری به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا
شهردار قدس نخستین مدیر شهری بود که با حساس خواندن شرایط موجود، از آماده‌باش مدیریت شهری برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرقدس خبر داد. مهندس مسعود مختاری با اشاره به اقدامات شهرداری قدس در این رابطه همچون تعطیلی مراکز فرهنگی، لغو کلیه مراسمات، برنامه‌ها و فعالیت‌های ورزشی، شست‌وشو و ضدعفونی ابنیه، اماکن، مبلمان شهری و سیستم خدمات‌رسان شهرداری و الزام به رعایت موارد بهداشتی در مجموعه شهرداری قدس، گفت: با ورود این ویروس به کشور، شهرداری قدس ضمن تشکیل ستاد مقابله با بیماری کرونا، اقداماتی را در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع این ویروس در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

شهردار قدس تاکید کرد: در بوستان‌ها و پارک‌های محله‌ای سطح شهر نیز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری موظف است نسبت به ضدعفونی و شست‌وشوی نیمکت‌ها، سطل‌های زباله، ست‌های ورزشی و وسایل بازی کودکان اقدام جدی کند. بایستی به منظور توقف شیوع این ویروس در کشور، انجام اقدامات لازم از سوی مردم و مسئولان جدی گرفته شود و با مشارکت و همبستگی همگانی و عدم اجازه به دشمنان و بدخواهان به منظور برهم‌ زدن آرامش روانی و عمومی جامعه و پخش شایعات، این مشکل را به خوبی پشت سر گذاریم.

وی با اشاره به بسیج تمامی امکانات اطلاع‌رسانی شهرداری قدس به منظور ارائه آموزش‌‌‌های لازم مقابله با کرونا ویروس و ارسال ۳۰ هزار پیامک آموزشی توسط شهرداری قدس در روزهای اخیر، گفت: به دلیل فقدان جمعیت هلال احمر در شهرستان قدس، بایستی با فعال کردن هلال احمرهای شهرستان‌های غرب استان تهران، سهم شهرستان قدس از لحاظ ملزومات بهداشتی و پشتیبانی تهیه شود.


همکاری همه‌جانبه مدیریت شهری با شبکه بهداشت
رئیس شورای اسلامی شهرقدس نیز با اشاره به اینکه مدیریت شهری قدس به منظور مبارزه با کرونا همکاری همه‌جانبه با شبکه بهداشت شهرستان قدس خواهد داشت، گفت: در سطح شهرستان قدس به تبع جلسات برگزار شده اقداماتی در دستور کار برای مقابله با شیوع ویروس کرونا قرار گرفت که با توجه استفاده بالای شهروندان از امکانات و سیستم شهرداری، شهرداری قدس نقش مهمی را در این بسیج همگانی دارد.

حسین چناقچی تصریح کرد: مجموعه مدیریت شهری قدس به منظور حفظ سلامت شهروندان عزیز به صورت صد در صد آماده همکاری با شبکه بهداشت و درمان شهرستان است و ان‌شاءالله با ارائه آموزش‌های لازم و تزریق آرامش به جامعه به سلامت از این مرحله سخت عبور کنیم.


برگزاری جلسات ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرداری قدس
پیرو دستور شهردار قدس مبنی بر تشکیل ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا، جلسات این ستاد به طور مستمر و با حضور معاون خدمات شهری شهرداری قدس و سایر مدیران و مسئولان شهرداری قدس به منظور برنامه‌ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم برگزار می‌شود.

در این جلسات آخرین وضعیت شهرقدس در رابطه با شیوع ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم درباره اقداماتی همچون لغو برنامه‌ها و فعالیت‌های همگانی و غیرضروری و انجام شست‌وشو و ضدعفونی کلیه اماکن، ابنیه، وسایل و سیستم خدمات رسان شهرداری قدس در دستور کار ویژه قرار گرفته و به سازمان‌های مسوول ابلاغ می‌شود.


دستورالعمل‌های شهرداری قدس برای مقابله با کرونا
با اطلاع‌رسانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس، تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه شهرداری قدس به منظور افزایش آمادگی و جلوگیری از گسترش احتمالی ویروس کرونا به معاونت‌ها، مدیران مناطق، روسای سازمان‌ها و تمامی مسئولین واحدهای تابعه شهرداری ابلاغ شد. الزام به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی با انجام اقداماتی مانند شست و شوی مداوم دست‌ها با آب و صابون و ضدعفونی‌کننده‌ها، خودداری از دست دادن و روبوسی کردن، استفاده از دستمال‌های یکبار‌مصرف هنگام سرفه و عطسه و پرهیز از تماس دست‌های آلوده با چشم و دهان از جمله این موارد بود.

همچنین جایگزینی روش سنتی (دفاتر حضور و غیاب) برای گزارش تردد کارکنان شهرداری و حذف شیوه ثبت اثر انگشت تا اطلاع ثانوی، لغو تمامی کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و جلسات غیر‌ضروری، پرهیز از حضور کارکنان در محیط کاری در صورت داشتن علائمی چون تب، آبریزش بینی، سرفه، عطسه و مشکل تنفسی و مراجعه به مراکز پزشکی از دیگر دستورالعمل‌های ابلاغی شهرداری به معاونت‌ها، مدیران مناطق، روسای سازمان‌ها و مسئولین واحدهای تابعه شهرداری بوده است. تهیه و در دسترس قراردادن مواد شوینده و ضد‌عفونی‌کننده برای کارکنان، موظف بودن کلیه مسئولین خدمات داخلی جهت نظارت کامل بر عملکرد نیروهای خدماتی در استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی لوازم آبدارخانه و سرویس بهداشتی نیز از جمله این دستورالعمل‌های ابلاغی شهرداری قدس می‌باشد.


عملیات مشترک ضدعفونی معابر توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات شهری شهرداری
با توجه به اینکه در حال حاضر در اوج شیوع ویروس کرونا در کشور قرار داریم، بنا بر تصمیمات اتخاذ شده در ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا، نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات شهری شهرداری عملیات مشترک خود را برای مهار و ریشه‌کنی این ویروس آغاز کردند.

این عملیات مشترک به‌واسطه پوشش حداکثری معابر اصلی و فرعی شهر، اثربخشی بیشتری در پاکسازی محیط شهری دارد. به گونه‌ای که معابر اصلی شهر توسط خودروهای سنگین آتش‌نشانی و معابر فرعی محلات توسط واترجت‌های مستقر بر روی خودرو‌های سبک خدمات شهری نسبت به ضدعفونی خیابان‌ها اقدام  می‌کنند.


اطلاع‌رسانی دقیق اداره ارتباطات شهرداری قدس در مواجهه با ویروس کرونا
اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس در راستای وظیفه ذاتی خود در مواجهه با ویروس کووید 19، آگاهی بخشی در زمینه ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع آن را در پوشش مناسب و در اولویت قرار دادن اقدامات و رویداد‌های مرتبط با این بحران به ویژه انعکاس اخبار مجموعه متبوع، انتشار اطلاعیه‌ها و نکات آموزشی- بهداشتی به منظور ارتقا سطح آگهی مردم شهروندان را در دستور کار قرار داده است.

از زمان تایید ورود کرونا به ایران و انتشار اخبار ضد و نقیض در فضای مجازی و رسانه‌های غیررسمی و نامعتبر، نوعی هراس و نگرانی در جامعه رسوخ کرد که در چنین شرایطی اطلاع‌رسانی درست و دقیق در کنار آموزش و مشارکت همگانی آحاد جامعه به توصیه‌های پزشکی و پیشگیرانه، می‌توانست بهترین راهکار مقابله با این ویروس در شرایط حساس کنونی باشد.

در همین راستا اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس با عنایت به مأموریت تخصصی خود و اطلاع‌رسانی و انعکاس عملکرد مجموعه شهرداری و سازمان‌های تابعه، ضمن انعطاف در روال برنامه‌های عادی، با اتخاذ تدابیر اثرگذار، آگاهی بخشی در زمینه ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع آن را در پوشش مناسب با در اولویت قرار دادن اقدامات و رویداد‌های مرتبط با این بحران به ویژه اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف و انعکاس اقدامات و عملکردهای مجموعه متبوع و سازمان‌های تابعه شهرداری، انتشار اطلاعیه‌ها و نکات آموزشی- بهداشتی به منظور ارتقای سطح آگهی شهروندان و پیشگیری و کاهش انتشار این ویروس را در دستور کار قرار داد.

همچنین آموزش و ارتقای سطح آگاهی شهروندان و پرسنل مجموعه نسبت به راهکار‌های پیشگیری و کاهش انتشار این ویروس، فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم و پرسنل مجموعه شهرداری نسبت به پرهیز از رفتار‌ها و مراودات ارتباطی و اجتماعی و فردی (احوالپرسی، روبوسی، رعایت نکات بهداشتی در خصوص عطسه و سرفه و غیره) با نصب بنرهای بیلبوردی بر پرتابل های سطح شهر، تهیه و توزیع بروشور‌های آموزشی، تولید محتوای آموزشی به منظور انتشار در رسانه‌های مجازی، تهیه برچسب‌ها و علائم مرتبط با لزوم رعایت نکات بهداشتی، مدیریت و کنترل شایعات و نظارت بر رسانه‌های مجازی از دیگر اقدامات این اداره در مقابله و پیشگیری ویروس کرونا بوده است.


شست‌وشو و ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی
در همین حال، سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری قدس نیز به منظور مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس و اطمینان خاطر شهروندان، فرآیند مقابله با این ویروس را در دستور کار خود قرار داده و علاوه بر شستشوی شبانه فضای داخلی و بیرونی ناوگان اتوبوسرانی، اقدامات پیشگیرانه جهت گندزایی و ضدعفونی کردن این ناوگان را انجام می‌دهد.

این سازمان با توجه به بهره‌مندی شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و به منظور سهولت مردم در استفاده از وسایل تردد شهری، با ضدعفونی روزانه 100 دستگاه اتوبوس در 3 نوبت شبانه‌روزی و انجام تمهیدات پیشگیرانه جهت افزایش توان مقابله با این ویروس، زمینه را برای حضور ایمن شهروندان و بهره‌مندی از ناوگان حمل و نقل عمومی فراهم نموده است.

با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارت کارشناسان شبکه بهداشت شهرستان قدس به منظور حفظ سلامت عمومی و افزایش رضایت خاطر شهروندان، محیط بیرونی و خارجی اتوبوس‌ها و تاکسی‌های موجود ناوگان ضدعفونی می‌شود.

در روزهای اخیر علاوه بر شست‌وشو و ضدعفونی روزانه ۱۰۰ دستگاه اتوبوس در ۳ نوبت شبانه روز، خودروهای تاکسی درون و برون شهری سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری قدس ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.


شست‌وشو و ضدعفونی ایستگاه‌های اتوبوس، وسایل بازی کودکان و مبلمان شهری
شست‌وشو و ضدعفونی ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی و وسایل بازی کودکان و مبلمان شهری موجود در بوستان‌های سطح شهر توسط معاونت خدمات شهری شهرداری قدس از دیگر اقداماتی است که در این رابطه در دستور کار قرار گرفته است. با توجه به مصوبات جلسه ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرداری قدس، شست‌وشو و ضدعفونی ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی، وسایل بازی کودکان و مبلمان شهری بوستان‌های سطح شهرقدس به صورت مداوم تا ریشه‌کن کردن کامل این ویروس انجام خواهد شد.

مدیر منطقه دو شهرداری قدس با اشاره به توزیع ماسکهای فیلتردار میان کارکنان و پرسنل این شهرداری و تاکید بر ارتقای بهداشت محیط در اماکن عمومی و ضرورت اهتمام شهروندان به رعایت توصیه های بهداشتی، افزود: با توجه به بهره مندی شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی، امیدواریم با انجام اقدامات پیشگیرانه جهت افزایش توان مقابله با ویروس کووید 19، زمینه را برای حضور ایمن شهروندان و بهره مندی از ناوگان حمل و نقل عمومی فراهم نماییم.


تشکیل اکیپ‌های مشترک مناطق 1 و 2 شهرداری برای ضدعفونی معابر
در اجرای دستورالعمل‌های ستاد مقابله با بحران شهرداری و با نظارت حوزه معاونت خدمات شهری این شهرداری، عملیات ضدعفونی و گندزدایی معابر و محلات سطح شهر توسط اکیپ‌های مشترک مناطق یک و دو به صورت مستمر اجرایی می‌شود که این طرح در حال حاضر در محله‌هایی چون محله کاووسیه، طالقانی، خیابان مبارزان، محله محمدآباد، خیابان شریعتی، خیابانهای امامزاده، شهید میرزایی، شهید معظمی گودرزی، بلوار تولیدگران، خیابان جمهوری و شهرک ابریشم اجرایی شده است.


اقدامات پیشگیرانه سازمان مدیریت پسماند در مقابله با ویروس کرونا
از اولین روزهایی که خبر ابتلا به ویروس کرونا در قم منتشر شد و با ابلاغ دستورالعمل‌های پیشگیرانه مجموعه شهرداری در خصوص پیشگیری از شیوع و انتقال ویروس کووید 19، این سازمان با اقدامات متعدد ملزم شد تا در چارچوب دستورالعمل‌های ستاد پیشگیری از اپیدمی کرونا وارد عمل شود.

خرید 3 دستگاه مه‌پاش، توزیع بسته‌ ملزومات بهداشتی در میان خانواده‌های کمتربرخوردار، مشارکت فعال در طرح گسترده ضدعفونی معابر سطح شهر، نظافت و استریل مستمر ساختمان سازمان و کارگاه‌ها، تهیه سطل‌های زباله مخصوص ضایعات بهداشتی، تهیه تجهیزات بهداشت فردی شامل مواد شوینده، ماسک، محلول ضدعفونی‌کننده و دستکش یک بار مصرف برای پرسنل و تمامی عوامل اجرایی، آموزش نکات بهداشتی و نظافتی خاص برای پیشگیری از ویروس کرونا ویژه نیروی بخش خدمات و ارزیابی سلامت کارکنان از طریق تب‌سنجی مداوم از جمله اقدامات این سازمان در مقابله با شیوع این بیماری است.


ضدعفونی بانک‌ها و دستگاه‌های خودپرداز سطح شهر
با توجه به اینکه بانک‌ها یکی از موسسات و مراکزی می‌باشند که به صورت مستمر مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان هستند، در راستای اجرای مصوبات ستاد مقابله با بحران ویروس کرونا این شهرداری و با هدف جلوگیری از شیوع این ویروس در جامعه و تداوم خدمات‌رسانی به شهروندان، عملیات ضدعفونی و استریل تمامی بانک‌ها و دستگاه‌های خودپرداز سطح شهر در حال اجراست.

در مرحله اول اجرای عملیات گندزدایی و استریل بانک‌ها و دستگاه‌های خودپرداز واقع در مناطق و محلات پرتردد در اولویت اقدامات قرار گرفت و سپس این عملیات در دیگر نقاط شهر به‌تدریج گسترش یافت.


ضدعفونی تمامی مراکز سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری
با شیوع ویروس واگیردار کرونا در جامعه و پیرو توصیه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستور مؤکد مسعود مختاری شهردار قدس مبنی بر تعطیلی موقت تمامی مراکز فرهنگی و اماکن ورزشی تحت نظارت این شهرداری و لغو برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی، تمامی مراکز سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس ضدعفونی و استریل شد.

بنا بر این گزارش؛ در این عملیات علاوه بر ضدعفونی و گندزادیی تمامی مراکز فرهنگی، اداری و اماکن ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این شهرداری و فضا‌های عمومی این اماکن شامل نمازخانه، سالن‌های انتظار، کلاس‌ها، وسایل و تجهیزات ورزشی و ... نیز گندزدایی و استریل شد.

گفتنی است؛ با توجه به رسالت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس در حوزه آموزش همگانی و فرهنگ شهروندی، نصب بنر توصیه های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع و انتقال این بیماری، تهیه و توزیع بیش از هشت هزار بروشور در میان شهروندان و ادارات با هدف ارائه آموزش های لازم در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و تهیه بسته ‌های آموزشی و ارائه آن‌ها با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضاهای مجازی در راستای تقویت فرهنگ شهروندی و توجه به مباحث بهداشتی در مقابله با این بیماری نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده است.


بهینه‌سازی تانکر ۲۰هزار لیتری با هدف تقویت ناوگان اکیپ‌های ضدعفونی‌کننده
چند روز پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور، با تقویت ناوگان و لجستیک اکیپ‌های ضدعفونی‌کننده و اجرای عملیات مشترک واحد‌های اجرایی شهرداری، عملیات ضدعفونی و ویروس‌زدایی معابر شهری در سطحی وسیع‌تر و با قوت و اثربخشی بیشتری در سطح شهرقدس اجرایی شده است. یکی از اقدامات مهم سازمان آتش‌نشانی در برهه حساس فعلی برای تقویت ناوگان اکیپ‌های ضدعفونی‌کننده، آماده‌سازی یک تانکر ۲۰ هزار لیتری با توان و کارکرد بالا برای اجرای این عملیات می‌باشد.

با توجه به ابعاد وسیع و تعدد معابر نیازمند ضدعفونی شدن، بهینه‌سازی این تانکر با ظرفیت بالا در دستور کار سازمان قرار گرفت. با آماده‌سازی و ایجاد تغییراتی در عملکرد تانکر معابر اصلی و پرتردد شهر با استفاده از این امکان ضدعفونی و استریل می‌گردید. عملکرد این تانکر اینگونه است که بدون اینکه از پمپ خود خودرو استفاده کند، با استفاده از یک پمپ روبین آبکشی، عملیات مه‌پاشی و اسپری مواد ضدعفونی‌کننده را انجام می‌دهد.


ضدعفونی مساجد سطح شهر
با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تهدید انتشار آن، عملیات ضدعفونی کردن مساجد و محل برگزاری نمازهای جماعت نیز به منظور حفظ و تامین سلامت شهروندان توسط عوامل خدوم حوزه خدمات شهری این شهرداری در حال انجام است. در این اقدامات تمامی وسایل مساجد از جمله فرش، مهر، تسبیح، سجاده، صندلی، منبر، میکروفون، کتابخانه و هر وسیله دیگر موجود در مساجد، وضوخانه و سرویس بهداشتی این مکانها ضدعفونی و استریل می‌شود و اقلام و بسته‌های بهداشتی شامل ماسک، دستکش یک بار مصرف و مایع ضدعفونی‌کننده نیز در اختیار نمازگزاران و متولیان مساجد سطح شهر قرار می‌گیرد.

به توصیه وزارت بهداشت، برخی برنامه‌های دسته‌جمعی و گروهی امور مساجد تا اطلاع ثانوی لغو شده و برنامه‌های داخلی مساجد هم به صورت محدود برگزار می‌شود که با توجه به حضور برخی از نمازگزاران برای ادای فریضه عبادی و معنوی در مساجد، به منظور حفظ سلامت ایشان و پیشگیری از شیوع و انتشار ویروس، اقدامات استریل و ضدعفونی کردن مساجد به صورت مستمر تداوم می‌یابد تا خللی در برنامه‌های اجرایی مساجد ایجاد نشود.


ضد عفونی ایستگاه‌ها و تجهیزات عملیاتی سازمان آتش‌نشانی
در راستای حفظ سلامتی آتش‌نشانان و ارایه خدمات ایمنی بهینه به شهروندان، ایستگاه‌های آتش‌نشانی و تجهیزات عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهرداری نیز به طور مستمر ضدعفونی می‌شود. با اعلام آماده‌باش مدیریت شهری و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه جهت مقابله با شیوع و انتقال ویروس کرونا، اقدامات بهداشتی و ضدعفونی ایستگاه‌ها و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی به صورت جدی‌تری در دستور کار قرار گرفت و فاصله زمانی بین ضدعفونی کردن ایستگاه‌ها و تجهیزات کاهش یافت.

علاوه بر ضدعفونی تمامی ایستگاه‌ها و تجهیزات عملیاتی آتش‌نشانی، رعایت نکات بهداشتی در حین ماموریت‌های محوله، لغو برگزاری کلاس‌های آموزش عمومی غیرضروری در داخل ایستگاه‌ها و تعبیه وسایل بهداشتی مثل ژل‌های ضدعفونی‌کننده در ایستگاه‌ها نیز از جمله اقداماتی است که جهت کاهش ریسک خطر ابتلا به بیماری کرونا در دستور کار قرار گرفته است.


توزیع ماسک و دستکش بهداشتی و اندازه‌گیری تب در میان پرسنل و مراجعین شهرداری
با توجه به مصوبات ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا و جلسات برگزار شده در شورای اسلامی و بنا بر تاکیدات مهندس مختاری در راستای حفظ سلامت ارباب رجوع و پرسنل شهرداری، از هفته گذشته ماسک و دستکش بهداشتی در میان پرسنل شهرداری مرکزی قدس و سایر واحدها و سازمان‌های تابعه توزیع شده است. همچنین با استفاده از دستگاه سنجش تب، میزان تب پرسنل و مراجعین شهرداری مرکزی قدس اندازه‌گیری و اعلام می‌شود در در صورت نیاز تمهیدات لازم برای افزایش ضریب سلامت و ایمنی اتخاذ می‌شود.


ضدعفونی مستمر و تجهیز آرامستان‌ بهشت فاطمه(س) به تمام وسایل بهداشتی
با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، با تشکیل کارگروه مقابله با شیوع ویروس کرونا تمهیدات و تدابیر لازم از سوی شهرداری قدس برای تمام بخش‌ها و سازمان‌های شهرداری قدس از جمله سازمان آرامستان اتخاذ شد. با دستور مهندس مختاری شهردار شهرقدس سازمان آرامستان‌ شهرداری قدس مجهز به تمام وسایل بهداشتی، حفاظتی و گندزدایی شد و شست‌وشو و ضدعفونی مستمر محیط آرامستان و به ویژه غسالخانه در دستور کار جدی قرار دارد.


اطلاع‌رسانی عمومی درباره ویروس کرونا از طریق تبلیغات شهری
با توجه به اهمیت پیشگیری از شیوع و سرایت بیماری کرونا، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس نیز به منظور افزایش سطح آگاهی شهروندان در خصوص این بیماری، اقدام به نصب بنر‌های آموزش پیشگیری از بیماری‌کرونا ویروس جدید در پرتابل‌های سطح شهر کرده است.

با توجه به اینکه شهرداری به عنوان نهاد خدمات‌رسان عمومی نقش مؤثری در خصوص اجرایی کردن طرح‌ها و برنامه‌های پیشگیرانه در سطح شهر دارد، اطلاع‌رسانی و آموزش شیوه‌های کنترل شیوع بیماری کرونا با مضامینی چون راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری و علائم و نشانه‌های بیماری در قالب نصب پوسترها و بنرهای تبلیغاتی در میادین و بلوارهای اصلی سطح شهر، عرشه پل‌ها و بر روی بدنه ناوگان حمل و نقل عمومی توسط شهرداری قدس صورت پذیرفته است.


لغو مراسم پنجشنبه آخر سال در آرامستان بهشت فاطمه(س) شهر قدس
با توجه به توصیه‌های مؤکّد بهداشتی و جدی بودن قرنطینه خانگی در پیشگیری از کرونا در موضوع آیین‌های پنجشنبه آخر سال که منجر به ازدحام جمعیت و تشکیل کانون شیوع ویروس کرونا می‌‌شود، شهروندان از حضور در آرامستان‌ها در پنجشنبه و جمعه آخر سال منع شدند.


گذر از بحران؛ نیازمند مدیریت اصولی مسئولین و همدلی مردم
این روزها کشور ما از جمله شهرقدس درگیر بحران هولناکی گردیده است که نیازمند مدیریت دقیق و اصولی از سوی مسئولین و همکاری و همدلی مردم با انجام اقداماتی همچون رعایت بهداشت فردی و اجتناب از حضور غیرضرور در اماکن عمومی است تا به امید پروردگار و با ریشه‌کن کردن این بیماری، به زندگی سعادتمند در سایه عزت و پیشرفت کشور عزیزمان ایران رهنمون شویم.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0