پنج‌شنبه, 23 ارديبهشت 1400
  • ساعت : ۱۰:۲۰:۲۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ 
احداث 3 پروژه مهم بازیافت زباله توسط سازمان مدیریت پسماند در سال 98
سازمان مدیریت پسماند شهرداری قدس در سال 98، با تقویت ناوگان انتقال پسماند حدود 70 هزار تن انواع پسماند را از سطح شهر جمع‌آوری و انتقال داده و با احداث 3 پروژه مهم تصفیه‌خانه شیرابه، احداث خط بازیافت لاستیک و تبدیل آزمایشی شاخ و برگ درختان به کود مالچ در جهت بازیافت پسماندهای شهری به صورت مکانیزه گام برداشته است.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، سازمان مدیریت پسماند شهرداری جزو دستگاه‌های اجرایی است که به صورت مداوم به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کند و آثار آن در زندگی شهری محسوس است. جمع‌آوری و انتقال به موقع و مستمر انواع پسماند تولیدی در سطح شهر از ضروریات هر شهر مدرن امروزی بوده و در صورت توقف یک روزه این موضوع در هر شهر، مشکلات عدیده‌‌ای در زندگی شهروندان پدید می‌آید.

سازمان مدیریت پسماند شهرداری قدس در سال 98 تلاش نمود خدمات خود به شهروندان را به لحاظ کمی و کیفی ارتقا دهد. از این رو در جهت رضایت خاطر شهروندان قدس، تقویت ناوگان حمل پسماند در دستور کار قرار گرفت و چندین دستگاه حمل زباله به ناوگان اضافه شد که سرعت جمع‌آوری و انتقال پسماند را افزایش داده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از عملکرد سازمان مدیریت پسماند شهرداری قدس در سال 98، حدود 70 هزار تن انواع پسماند از سطح شهرقدس توسط این سازمان جمع‌آوری و انتقال یافته است. یکی دیگر از خدمات ارائه شده این سازمان، جمع‌آوری و انتقال انواع پسماند مراکز و شرکت‌های مختلف است که در سال ۹۸، 330 مورد قرارداد در این راستا انعقاد و تمدید شد و مبلغی بالغ بر 3/6 میلیارد ریال در این مدت درآمدزایی انجام شده است.

علاوه بر جمع‌آوری پسماند‌ها از سطح شهر، بازیافت این پسماندها نیز مورد توجه ویژه این سازمان قرار دارد. بر همین اساس، احداث تصفیه‌خانه شیرابه، احداث خط بازیافت لاستیک و تبدیل آزمایشی شاخ و برگ درختان به کود مالچ توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری قدس دنبال می‌شود که با بهره‌برداری از آنها روند بازیافت پسماندهای شهری به صورت مکانیزه عملیاتی خواهد گردید.

پیگیری استقرار کانکس‌های بازیافت پسماند خشک در سطح شهر، تهیه و توزیع سطل‌های تفکیک زباله از مبدأ و توزیع پلاستیک جمع‌آوری زباله با پایه برگشت‌پذیری از دیگر اقداماتی است که با هدف ایجاد و ارتقای فرهنگ تفکیک زباله از مبدا توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری قدس صورت گرفته است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0